Komentari 76

Ibra ima lijek za "apotekare": PSG gazi na Zlatanov pogon

6

Nogometaši Paris Saint-Germaina slavili su 4-0 na gostovanju kod Leverkusena u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Čudesni Zlatan Ibrahimovć zabio je 2 gola

Sa 16 bodova iza Bayern Münchena u Bundesligi, Bayeru iz Leverkusenu je ostala samo Liga prvaka. U osmini finala dočekali su moćni Paris Saint-Germain predvođen Zlatanom Ibrahimovićem. I vjerojatno se oprostili od natjecanja.

PSG je na krilima čudesnog Ibrahimovića slavio 4-0 i praktički osigurao četvrtfinale. Ibra je zabio dva gola, a Matuidi i Cabaye po jedan.

Ove sezone Manchester United razbio je Bayer Leverkusen na Bay Areni 5-0.

- Manchester nam se neće više nikad ponoviti. Imamo puno samopouzdanja uoči PSG-a - rekao je kapetan Bayera Simon Rolfes uoči PSG-a.

Ono što je išlo u prilog Leverkusenu je statistika. Bayer nikad nije ispao od francuske momčadi u dvije utakmice. No statistika je samo - statistika.

Tri komada u prvih 45 minuta uz Zlatanov show

Loše je krenulo već na početku utakmice. Matuidi je zabio već u 3. minuti utakmice za 1-0 PSG-a. Čini se kako su se igrači francuske momčadi ove sezone specijalizirali za rane golove. Matuidi je treći igrač PSG-a koji je zabio u prvih pet minuta ovosezonske Lige prvaka uz Christiana i Ibrahimovića.

Leverkusen nikako nije mogao uspostaviti igru i PSG je bio dominantan. Domaća momčad u prvih 35 minuta nije uputila udarac u okvir gola. U 39. minuti Zlatan Ibrahimović namjestio je loptu na bijelu točku i mirno zabio za 2-0. Spahić je srušio Lavezzija i za suca utakmice nije bilo dvojbe.

A onda potez majstora. Matuidi je gradio loptu u 16 metara domaćih, vratio je povratnu loptu Ibrahimoviću, a ovaj je opalio s 20-ak metara lijevom nogom u rašlje. Kakva golčina... Bio je to Zlatanov 10 gol u zadnjih pet utakmica Lige prvaka i drugi u samo četiri minute. Leverkusen je gubio 3-0 i prijetila mu je katastrofa...

U drugom poluvremenu PSG je ubacio u nižu brzinu. Imali su Parižani tri gola prednosti i sigurnu prednost uoči uzvratne utakmice. Nisu srljali iako su od 59. minute i Spahićevog isključenja imali igrača više. No ipak su zabili još jedan gol i to nakon fantastične akcije. Cabaye je zabio nakon nekoliko dodavanja u šesnaestercu Bayera.

Konačnih 4-0 za PSG koji će vjerojatno u uzvratu odmarati najbolje igrače...