Komentari 363

Kraj bajke na Roland Garrosu: Ruud izbacio Čilića u polufinalu

16

Najbolji hrvatski tenisač nije uspio izboriti svoj prvi finale Roland Garrosa. Norvežanin Casper Ruud slavio je sa 3-6, 6-4, 6-2, 6-2 i izborio meč sa Rafaelom Nadalom

Marin Čilić izgubio je svoj prvi finale na Roland Garrosu. Na centralnom pariškom terenu Philippe Chatrier Norvežanin Casper Ruud slavio je sa  3-6, 6-4, 6-2, 6-2 te će u nedjelju igrati neprikosnovenog kralja zemlje Rafaela Nadala, kojemu je Zverev predao zbog ozljede pretkraj drugog seta.

French Open

Najbolji hrvatski tenisač fantastično je otvorio meč. U prvom je setu prvi spašavao break lopte, a potom s dva breaka zaključio set sa 6-3. I u drugom je odigrao dobro. Nažalost, Ruud je iskoristio ponuđeno kod rezultata 1-1, dok je Marin propustio tri vezane break lopte pri Ruudovom servisu za set.

POGLEDAJTE VIDEO Ništa od finala za Čilića

Marin Čilić nastupa u polufinalu Roland Garrosa 00:34
Ljubičić otkrio što se događa s Federerom i naglasio: Čilića kod nas podcjenjuju, a igra odlično!

Bio je to početak crne rupe koja je okončana kada je već bilo kasno, kada je Ruud odjurio na 4-0. Norvežanin je otvorio četvrti set sa novim breakom, uskoro došao do novog i u konačnici uvjerljivo slavio.

French Open

Spomenimo da je meč prekinut na desetak minuta u trećem setu nakon što je nepoznata ženska osoba utrčala na teren i zavezala vrat za mrežu.

Danski tenisač otjerao majku s tribina pa optužio Čilićevog protivnika: Unio mi se u lice!

Marin je imao veliku priliku ispisati povijest kao tenisač koji je igrao finala svih Grand Slam turnira, no nije uspio. Ipak, ne bi smio biti razočaran jer će doživjeti uspon na ATP tablici, a u džep je spremio 600.000 eura.

Četvrti set: 6-2

Kraj meča u Parizu. Ruud je zasluženo slavio i ide u svoj prvi finale Grand Slama. Tamo će se susresti sa Rafaelom Nadalom.

NOVI BREAK RUUDA

Četvrti set: 4-1

Ruud ima dvostruki break. Čini se da je kraj meča, nažalost, pitanje minute...

RUUD NE POSUSTAJE

Četvrti set: 3-1

Ruud ne posustaje, a Marin nema lijeka. Norvežanin u velikoj prednosti, tri gema je udaljenog od velikog finala Roland Garrosa.

RUUD ODMAH BREAKNUO

Četvrti set: 1-0

Ne piše se dobro Čiliću... Ruud je napravio break na otvaranju četvrtog seta. Finale Roland Garrosa sada je jako, jako daleko.

RUUD POVEO

Treći set: 6-2

Ruud je uspješno odservirao za novi gem i 2-1 u setovima. Imao je Čilić 15-40, solidno je napadao, no ponovno bez uspjeha. Bio je ovo set za zaborav pa bi ga baš i Marin trebao zaboraviti i usmjeriti se na četvrti!