Komentari 162

Šok u Parizu! Zverev vrištao od boli, predao Nadalu na štakama

14

Rafael Nadal prvi je finalist Roland Garrosa, Nijemac Alexander Zverev morao mu je predati nakon teške ozljede desnog gležnja krajem drugog seta nakon tri sata igre

Rafael Nadal osvojio je prvi set polufinala Roland Garrosa nakon tie-breaka 10-8, izborio je i drugi u epskom meču nakon tri sata i osam minuta igre, a njegov protivnik Alexander Zverev prilikom udarca ozbiljno je iskrenuo desni gležanj pokušavajući stići jednu paralelu.

Izgledalo je dosta ozbiljno, Nijemac je vrištao od boli, a iznijeli su ga s terena u kolicima. Nakon deset minuta vratio se na štakama i predao meč. Nakon njih na teren će Marin Čilić i Casper Ruud.

Dvoboj pod krovom zbog kiše u Parizu do ozljede je bio iznimno atraktivan i dramatičan. Zverev je u prvom setu vodio s 4-2, ali je izgubio tri gema zaredom i kod 4-5 je spasio tri set lopte.

Set je otišao do "tie-breaka" gdje je Nijemac poveo s 6-2, a Nadal spasio četiri set-lopte u nizu. Potom je Nadal potrošio još tri set-lopte, da bi Španjolac napokon iskoristio svoju sedmu loptu za set i poveo s 1-0.

French Open

I u drugom setu uslijedila je serija izgubljenih servisa, po četiri na svakoj strani, prije negoli je Nijemac teškom ozljedom odredio pobjednika.

Nadal se tako plasirao u svoje 14. finale Roland Garrosa, a lovit će 14. trofej, budući da Španjolac dosad nikad nije izgubio finale u Parizu.

French Open

- Jako sam tužan zbog njega jer je odigrao nevjerojatan turnir. Znam kako se i koliko borio da bi osvojio Grand Slam. Nadam se da će se ubrzo oporaviti i vratiti na teren, želim mu sve najbolje - rekao je Nadal i nastavio:

- Bio je to jako težak meč, više od tri sata i nismo završili drugi set. Nivo je bio jako visok, tako je obično kad igram protiv njega. Dogodilo se puno toga, ali u finalu sam i to mi je jako važno. Završilo se ovako, bili smo zajedno prije početka meča, izašli zajedno i užasno mi je teško.

French Open French Open

Danil Medvjedev tako će se vratiti na prvo mjesto ATP ljestvice 13. lipnja, a Novak Đoković ostat će na vrhu još idući tjedan. Alexander Zverev bit će drugi.