Komentari 12

Igrač mjeseca u Premiershipu: To se zove pravi joker s klupe

1

Napadač Readinga Adam Le Fondre u siječnju je pet puta pucao na gol, a zabio je pet golova. Na terenu je ukupno bio 85 minuta, dovoljno za titulu igrača mjeseca

Nijednu utakmicu nije počeo u prvih 11. U četiri siječanjska susreta igrao je manje od sat i pol, no Alan Le Fondre (26) svejedno je zaslužio nagradu igrača mjeseca.

- Tu nagradu osvajaju samo velikani poput Rooneya, Van Persieja, Lamparda, Gerrarda... Nevjerojatno je da sam je i ja dobio - rekao je napadač Readinga.

U četiri siječanjske utakmice odigrao je samo 85 minuta. Pet puta je zapucao na gol i svaki put pogodio.

- Nisam vjerovao da ću ikad igrati u Premiershipu. A vidite me sad - rekao je Le Fondre, koji je prije dolaska u Reading, na ljeto 2011., igrao za Rotherham United, Rochdale i Stockport County.

Le Fondre je prvi igrač Readinga koji je u Premiershipu dobio nagradu za igrača mjeseca. Zabio je pobjednički gol protiv West Bromwicha, s dva je pogotka preokrenuo 0-1 Newcastlea, a postigao je i dva gola Chelseaju u posljednje tri minute utakmice, kojim je Reading došao do izjednačenja 2-2.

- Ne želim biti vječna ‘super zamjena’. Nisam sretan što sjedim na klupi. Nadam se da ću uskoro postati standardan u prvih 11 - rekaoje Le Fondre.

Reading je dvostruki pobjednik siječnja jer je i Brian McDermott dobio nagradu za najboljeg trenera mjeseca.

85 minuta dobio je Adam Le Fondre u četiri siječanjske utakmice. Zadnji put u prvih 11 bio je 11. prosinca