Komentari 163

Sramotan incident na Rujevici: Suca pogodili kamenom u leđa

2

Navijači su najprije na Rujevici hukali tamnoputom nogometašu Hajduka Jeffersonu, a onda samo minutu kasnije pomoćnog suca Krmara pogodili kamenom u leđa

Tijekom utakmice dogodila su se dva ozbiljnija incidenta prouzročena ponašanjem navijača Rijeke od kojih je samo jedan od njih ušao u zapisnik. Po prijavi drugog pomoćnog suca Igora Krmara, koji je stajao ispod istočne tribine u 18. minuti pogođen je kamenom u leđa što je prijavio prvom sucu Daliboru Mlakaru, no nastavio je normalno suditi jer nije bio ozbiljnije ozlijeđen.

Drugi incident zbio se minutu ranije kada su, dok je ležao na travnjaku ozlijeđen, gledatelji hukanjem vrijeđali tamnoputog igrača Hajduka Jeffersona.

Delegat nije prijavio hukanje Jeffersonu, ali su predstavnici Hajduka inzistirali da sudac Mlakar potvrdi što se dogodilo, što je on navodno i učinio.

Delegat nije želio unijeti sporni detalj u zapisnik, nego je tek prijavio sramotno vrijeđanje HNS-a od strane domaćih navijača u 15. minuti te nekoliko upaljenih baklji Hajdukovih navijača.

Posve sigurno da će se ovim baviti Disciplinski sudac Saša Pavličić Bekić koji je do sada iskazao nultu stopu tolerancije prema rasističkim uvredama te neprimjerenim ponašanjima prema sucima, pa Riječane vrlo vjerojatno očekuje stroga kazna, a pitanje je kako će proći Hajduk s obzirom da im je u srijedu za rođendanski ogled protiv Osijeka uz novčanu kaznu izrekao i posljednje upozorenje te zaprijetio zatvoriti jednu tribinu ukoliko se na njihovoj tribini opet budu palile baklje.