Komentari 5

Indijski nogometaš preminuo je nakon kolapsa na travnjaku

1

Indijski veznjak Bangalore Marsa D. Venkatesh (27) preminuo je nakon kolapsa na travnjaku tijekom lokalnog susreta protiv South Western Railway Cluba u srijedu...

Nesretni se Venkatesh srušio na travnjaku potkraj utakmice nakon što je ušao u igru kao zamjena s klupe u 73. minuti. Lokalni mediji izvještavaju kako uz travnjak nije bila prisutno liječničko osoblje, pa je Venkatesh prevezen u bolnicu Hosmat motoriziranom trokolicom-rikšom. Prema prvim rezultatima istrage kao uzrok smrti navodi se srčani zastoj.

- Da je dobio kisik ili da je dobio pravu medicinsku pomoć u trenutku nesreće, onda bi možda imao šanse - rekao je dr. Ajith Benedict Royan iz bolnice Hosmat.

Tragedija u Indiji dogodila se samo nekoliko dana nakon što se Boltonov nogometaš Fabrice Muamba srušio na travnjaku u četvrtfinalnoj utakmici FA Cupa protiv Tottenhama. Nakon trenutno ukazane liječničke pomoći Muambin je život spašen iako je njegov liječnik kasnije izjavio kako je bio klinički mrtav čak 78 minuta.