Komentari 16

Inter jedva s Cesenom, Arsenal preko Leedsa u četvrtfinale

1

Inter je igrao zaostalu utakmicu 16. kola. Vodili su 2-0, a Cesena je izjednačila. Svi golovi pali su u 1. poluvremenu, a pobjednički je zabio Chivu u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Intera nastavljaju nizati pobjede pod brazilskim trenerom Leonardom. U zaostaloj utakmici 16. kola Serie A savladali su Cesenu na San Siru s 3-2...

Bila je to peta Leonardova utakmica na klupi "nerazzurra" i ujedno peta pobjeda aktualnih talijanskih prvaka. Svih pet golova postignuto je u prvom poluvremenu. Inter je poveo 2-0 golovima Samuela Eto'a i Diega Milita, Cesena se vratila u egal preko Erjona Bogdanija i Emanuelea Giaccherinija, da bi konačnih 3-2 svojim ovosezonskim prvijencem postavio Cristian Chivu glavom u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Valja reći da je Cesena od 74. minute igrala s igračem manje, budući je crveni karton zaslužio Giaccherini, kao i da je za poraženi sastav od 78. minute priliku dobio Igor Budan.

Na ljestvici se Inter s nova tri boda popeo sa šestog na četvrto mjesto, a za vodećim gradskim rivalom Milanom, uz utakmicu manje, zaostaje tek šest bodova.

Arsenal preko Leedsa u četvrtfinale

Nogometaši Arsenala slavili su na gostovanju kod drugoligaša Leedsa 3-1 u posljednjoj ponovljenoj utakmici 3. kola FA Cupa, te su se tako plasirali u daljnji tijek natjecanja...

Podsjećamo, u prvom susretu igranom prije tjedan dana na Emiratesu bilo je 1-1, a ovoga je puta Arsenal opravdao ulogu favorita.

Već u 5. minuti susreta na Ellen Roadu Arsenal je poveo golom Samira Nasrija nakon lijepe solo-akcije, a prednost "topnika" povećao je u 35. minuti snažnim šutem Bacaryja Sagne iskosa s desne strane s nekih 12-ak metara. Najljepši trenutak susreta zbio se dvije minute kasnije kada je Bradley Johnson topovskim udarcem ljevicom s više od dvadeset metara pronašao same rašlje Arsenalovog gola i ostavio Wojciecha Szczesnyja nemoćnog. Ipak, taj je gol bio sve što je Leeds uspio napraviti, a konačnih 3-1 za goste postavio je u 76. minuti Robin van Persie glavom nakon ubacivanja Nicklasa Bendtnera.

Protivnik Arsenalu u četvrtfinalu bit će trećeligaš Huddersfield Town, a dvoboj je na rasporedu 30. siječnja na Emiratesu.