Komentari 7

Inter napokon slavio uz hat-trick Dejana Stankovića

1

Nakon četiri utakmice bez pobjede, aktualni talijanski i europski prvak Inter u 14. je kolu Serije A svladao Parmu s 5-2. Istina, mnogo teže nego što to pokazuje rezultat

"Nerazzurri" su do pobjede zapravo došli kroz dva bljeska, prvi se dogodio od 18. do 23. minute, kada su zabili tri gola, a drugi od 73. do 75. kada su postigli preostala dva. No, Parma je cijelo vrijeme prijetila, a osim dva postignuta zgoditka, pogodili su nogometaši Pasqualea Marina dvaput i stativu i imali još nekoliko odličnih prilika. Parma je prva i došla do vodstva na San Siru, već u četvrtoj minuti je svome bivšem klubu zabio argentinski veteran Hernan Crespo. Prednost su gosti držali sve do 18. minute, a onda je dva gola unutar samo 60 sekundi zabio Dejan Stanković. Oba je puta pucao iz daljine i oba se puta lopta odbijala od suparničkih igrača, najprije od Alessandra Lucarellija, a potom i od Luce Antonellija. U 23. minuti je nakon kornera Esteban Cambiasso iz neposredne blizine samo postavio nogu i povećao prednost domaćina. No, Parma je do poluvremena uspjela smanjiti, ponovno je strijelac bio Crespo koji je znao iskoristiti konfuziju u Interovoj obrani i zabiti s vrha šesnaesterca. U nastavku je najprije Mariano Angelo pogodio stativu i propustio izjednačiti, a rezultat je mirovao sve do 73. minute kada je iz gužve na 4-2 povisio Thiago Motta. Odmah nakon toga je Crespo, pogodivši prečku, propustio postići hat-trick, a što nije uspjelo njemu, pošlo je za rukom Stankoviću u 75. minuti za konačnih 5-2.