Komentari 4

Inter opet posrnuo i učinio prvenstvo neizvjesnim...

1

Inter je remijem kod Palerma 1-1 pružio priliku rivalu Milanu da pobjedom nad Napolijem po prvi put ove sezone osvane na vrhu ljestvice Serie A

U derbi utakmici 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Palermo i Inter remizirali su na stadionu Renzo Barbera 1-1. Iako je Inter poveo golom Diega Milita iz jedanaesterca u 11. minuti (prethodno je najstrožu kaznu izborio Lucio), Palermo je već 24. minuti došao do izjednačenja preko Edisona Cavanija koji je zabio u donji desni kut iskosa s desne strane nakon proigravanja u prostor Fabrizija Miccolija. Tako su “nerazzurri” nastavili s neuvjerljivim igrama u talijanskom prvenstvu u posljednje vrijeme (tek jedna pobjeda u zadnjih sedam utakmica) i pružili priliku Milanu da pobjedom u nedjeljnom dvoboju na San Siru protiv Napolija preuzme vrh ljestvice po prvi put ove sezone. Iako je Inter bio opasnija momčad tijekom utakmice i imao veći posjed lopte (59%), kao i veći broj udaraca (24-12), nije uspio postići pobjednički gol, pa je tako Palermo ostao neporažen na domaćem travnjaku ove sezone (10 pobjeda i 5 remija). Hrvatski napadač Igor Budan nije nastupio za Palermovu momčad. Roma je na Olimpicu pobijedila Udinese 4-2, a slavlje može ponajviše zahvaliti sjajnom crnogorskom napadaču Mirku Vučiniću, koji je postigao hat trick i tako došao do brojke od devet postignutih golova u Seriji A. Imala je Roma vodstvo 2-0 golovima Luce Tonija i Vučinića u 24. minuti, ali je potom Antonio di Natale vratio utakmicu u egal dvama golovima, pa je tako na semaforu u 61. minuti stajalo 2-2.Međutim, “gialorossi” tada opet ubacuju u višu brzinu, a Vučinić u 66. minuti (iz penala koji je izborio Menez) i potom u 82. rješava pitanje pobjednika.Kažimo na kraju da su golovi Udineseovom topniku Di Nataleu bili njegov 20. i 21. ovosezonski, čime je učvrstio svoje mjesto najboljih strijelaca lige ispred Diega Milita (17 golova).