Komentari 14

Interisti jure na pogon Icardija: Dobili Atalantu, preskočili Juve

1

Inter ipak nije uspio skinuti 22 godine star rekord jer je umjesto Nagatoma zaigrao Santon. Ivan Perišić odigrao je svih 90 minuta, a Marcelo Brozović ušao je za posljednjih 17

Kiks Juventusa iskoristio je Inter koji je pobjedom 2-0 protiv Atalante skočio na drugu poziciju.

Do pobjede je milansku momčad vodio kapetan Mauro Icardi koji je bio dvostruki strijelac, a oba gola je postigao glavom. Utakmicu je uspio otključati u 51. minuti. Iz slobodnjaka je loptu u kazneni prostor ubacio Candreva, a najbolje ju je pratio Icardi i s ruba peterca je pogodio mrežu.

Konačni rezultat je postavio samo devet minuta kasnije - lopta je ponovno stigla s desne strane. Ovoga je puta po krilu probio D'Ambrosio, a Icardi je ponovno bio najspremniji na odličan ubačaj.

Inter je u ovoj utakmici imao priliku srušiti rekord star 22 godine, ali to se nije dogodilo jer je Spalletti napravio jednu promjenu u svojoj momčadi u odnosu na posljednjih pet utakmica. Umjesto Nagatoma je zaigrao Santon, a te milanski klub nije uspio nadmašiti dostignuće iz sezone 1994/95. od kada niti jedan talijanski klub nije u domaćem prvenstvu odigrao šest uzastopnih utakmica s istom postavom.

Ivan Perišić odigrao je čitavu utakmicu, a Marcelo Brozović je dobio priliku u 73. minuti umjesto Candreve.

Inter sada za vodećim Napolijem zaostaje dva boda, dok oni dva boda bježe trećem Juventusu. Poredak pogledajte ovdje.