Komentari 3

Interu iskliznulo čelo, Cibalia nije slavila ni s igračem više

2

Kiksevi sve tri vodeće momčadi obilježile su 19. kolo Druge HNL. Nakon poraza Gorice od Imotskog, remizirali su drugoplasirani Inter te trećeplasirana Cibalia...

Nakon poraza Gorice na domaćem terenu od Imotskog (1-2), prvo kolo proljetnog dijela prvenstva u Drugoj HNL nastavljeno je dvjema subotnjim utakmicama. Obje su završile identičnim rezultatom, 1-1 .

Zaprešićki Inter gostovao je kod Segeste sa željom da iskoristi kiks Goričana i preuzme vrh prvenstva. Tomislav Mazalović doveo je goste u vodstvo nakon slobodnjaka Šafarića u 53. minuti, ali nisu izdržali do kraja. U 66. Dumbović na dodavanje Hrnčevića postavlja konačnih 1-1.

Kao i "div iz predrađa", i Cibalia je očekivala pobjedu u prvoj službenoj utakmici godine protiv Rudeša na svom stadionu. Dobar dio posla u tom smjeru Vinkovčani su odradili u prvom poluvremenu nakon kojeg su vodili 1-0. Strijelac vodećeg gola u 26. minuti bio je Jakov Puljić , što mu je bio deseti u sezoni.

Rudeš je nakon samo tri minute nastavka, međutim, izjednačio preko Tomislava Baltića koji je iz blizine poentirao na dodavanje Jacquesa . Domaća momčad u završnih deset minuta imala je i igrača više nakon što je Filip Šćrbec dobio drugi žuti karton, ali nije to uspjela pretvoriti u pobjedu.

Gorica je tako ostala vodeća s 33 boda , Inter s utakmicom više ima bod manje, a Cibalia je na 28. U nedjelju četvrtoplasirano Sesvete gostuje kod fenjeraša Lučkog, dok u derbiju začelja Bistra dočekuje Hrvatski dragovoljac. Obje utakmice igraju se od 15 sati.