Komentari 169

Ipak ima šansi za prolaz: Ovo se sve mora poklopiti Kaubojima

1

Još uvijek nije sve gotovo... Hrvatska rukometna reprezentacija još uvijek može u polufinale Europskog prvenstva u Poljskoj, a ovo su stvari koje se moraju poklopiti

Premda su šanse vrlo male, još uvijek postoji nada da će se hrvatska rukometna reprezentacija plasirati u polufinale Europskog prvenstva u Poljskoj.

Francuska je dobila Hrvatsku 32-24, a Norveška je bila bolja od Poljske 30-28 te tako ostavila teoretske šanse Kaubojima za prolaz u polufinale.

Dakle, teorija je sljedeća:

Hrvatska ima četiri boda u skupini, a Norveška i Francuska imaju po šest. Ako Norvežani dobiju Francuze, ostavljaju ih na šest bodova - toliko će imati i Hrvatska ako pobijedi Poljsku. No tu je jedan veliki "ali". Poljaci moraju pobijediti Bjelorusiju i zatim ih mi moramo pobijediti da bi se krug reprezentacije od šest bodova zatvorio. Francuzi bi morali izgubiti od Norvežana u zadnjem kolu. Spomenimo da Makedonija i Bjelorusija nemaju nikakvih šansi za prolaz što ne znači da će revijalno igrati utakmice.

Kauboji su trenutno na minus osam dok su i Poljska i Francuska u plusu - Poljaci na plus četiri, a Francuska na plus dva. Iz tog razloga nam treba minimalno 11 razlike kako bi bili bolji od Francuza. U slučaju da to bude 10 razlike gledat će se međusobni omjer dvije reprezentacije s istom gol razlikom. A tu debelo gubimo od Francuza.