Komentari 53

Ispao Atletico: Kaliniću crveni, Lovren i Kovačić igrali 90 min.

5

Nikola Kalinić neće po dobrome pamtiti utakmicu Dnjipra i Basela (1-1). Hrvatski napadač je dobio crveni karton nakon što je na travnjaku proveo samo deset minuta

Mateo Kovačić vrlo dobro je odigrao svih 90 minuta za Inter u pobjedi kod Cluja 3-0 u šesnaestini finala Europske lige. Hrvatski veznjak imao je nekoliko dobrih dodavanja, a utakmicu će pamtiti i po prvom žutom kartonu za 'nerazzurre'. U 15. minuti sudac mu je opravdano pokazao opomenu nakon namjernog igranja rukom.

Inter je do pobjede došao golovima Guarina u prvom poluvremenu te Benassija u samoj završnici susreta.

Nikola Kalinić neće po dobrome pamtiti utakmicu Dnjipra i Basela. Njegov klub je ispao nakon što je odigrao nedovoljnih 1-1 (prva 2-0 za Basel), a on je dobio crveni karton nakon što je na terenu proveo samo deset minuta. U igru je ušao u 53. minuti, a travnjak je zbog udaranja protivnika napustio već u 63. minuti.

Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu i dobio žuti karton u 35. minuti.

Cijelu utakmicu odigrao je i Dejan Lovren za Lyon. 'Lavovi' su odigrali 1-1 protiv Tottenhama i tako se oprostili od Europe. Lyon je do 90. minute imao prolaz jer je prva utakmica završila pobjedom Spursa 2-1, međutim tada je Dembele zabio za veliko slavlje Engleza.

Inače utakmicu na Gerlandu pratio je i hrvatski izbornik Igor Štimac.

Ispao branitelj naslova

Atletico Madrid od obrane naslove u Europskoj ligi oprostio se već u šesnaestini finala. Iako su u uzvratu pobijedili Rubin Kazan 1-0 to im nije bilo dovoljno za prolazak jer su u Madridu izgubili 2-0 zahvaljujući greškama golmana Asenja.

Jedini gol pred polupraznim tribinama stadiona u Kazanu zabio je Falcao u 84. minuti. Atletico je do kraja utakmice pokušao zabiti i drugi gol te tako izjednačiti rezultat iz prve utakmice, ali nisu uspjeli pa se od Europe opraštaju već u veljači.