Komentari 207

Italija ostala bez SP-a! Vatreni sele u drugi bubanj na ždrijebu

12

U završnim minutama u napad je stigao i Gigi Buffon, ali azurri nisu uspjeli. Ispromašivali su se i dalje idu Šveđani. Fantastična je to vijest za Hrvatsku koja seli u drugi šešir na ždrijebu za SP u Rusiji

Senzacija na San Siru! Švedska je, predvođena fantastičnim golmanom Olsenom, izdržala, odigrala 0-0 i izbacila Talijane sa Svjetskog prvenstva. 'Azzurri' neće vidjeti Mundijal prvi put nakon 1958. godine. Uz očajno suđenje Španjolca Lahoza, koji nije svirao najmanje po dva penala za svaku momčad, švedski bunker izdržao je zahvaljujući čudesnim paradama Olsena i šeprtljavosti talijanskih napadača.

Buffon u suzama: Vrijeme me pregazilo

U završnim minutama u napad je stigao i golman Gigi Buffon, ali 'azzurri' nisu uspjeli. Ispromašivali su se i dalje idu Šveđani. Fantastična je to vijest za hrvatsku reprezentaciju koja seli u drugi šešir na ždrijebu za SP u Rusiji i s liste potencijalnih suparnika u grupnoj fazi možete prekrižiti superjake reprezentacije kao što su Engleska, Španjolska, Urugvaj, Kolumbija i Meksiko.

- Ružno je ovako završiti, pozdravljam sve, a reprezentaciju ostavljam Donnarummi. Vrijeme je tiranin koji me pregazio. Nije mi toliko žao zbog sebe, već zbog cijele reprezentacije - rekao je uplakani Gigi Buffon.

Tvrdoglavi talijanski izbornik Gan Piero Ventura uopće nije koristio Insignea, sjajnog igrača Napolija. U napadu je od početka igrao Immobile, ispromašivali su se i on i Parolo, kasnije su ušli Bernardeschi i El Shaarawy. Pogodili su Talijani i prečku, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Olsen je branio kao Schmeichel protiv Grka 1997. godine i svojim nas je obranama odveo u lakši dio ždrijeba.

San Siro je, inače, sretan stadion za 'azzurre', tamo su odigrali 43 utakmice i nisu izgubili baš niti jedanput, ali Mundijal neće vidjeti jer u dvije utakmice nisu uspjeli zabiti gol odličnoj švedskoj obrani. Najbolju šansu utakmice promašio je Immobile. Izašao je jedan na jedan s golmanom u 44. minuti i prebacio ga, ali loptu je prije gol linije uspio stići i izbiti kapetan Granqvist.