Komentari 7

Ivica Kostelić zauzeo 11. mjesto u Super G-ju u Beaver Creeku

1

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je vrlo dobro 11. mjesto u drugom Superveleslalomu sezone. Najbrži je bio Austrijanac Georg Streitberger

Nakon što su vremenske neprilike otkazale jučerašnji spust skijaši su u subotu vozili drugi Super G sezone. Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić vrlo dobrom vožnjom osvojio je 11. mjesto sa 79 stotinki zaostatka za pobjednikom Austrijancem Gegrom Streitbergerom.

Ivici je to četvrti najbolji rezultat u ovoj disciplini, a  pozicija je mogla biti još bolja da u srednjem dijelu staze nije napravio pogrešku. Do kraja su našeg skijaša potisnula još devetorica konkurenata, a najbržim se pokazao Streitberger koji je ostvario 11 stotinki bolji rezultat od Francuza Adriena Theauxa i 13 stotinki od švicarskog veterana Didiera Cuchea. Streitbergeru (29) je to druga pobjeda u karijeri u utrkama Svjetskog kupa, prvu je ostvario u istoj disciplini, prije dvije i pol godine u Kvitfjelu.

Natko Zrnčić-Dim nije uspio završiti utrku, dok je Tin Široki zauzeo 46. mjesto s 4.06 sekundi zaostatka za pobjednikom.