Komentari 4

Ivica Olić nastavlja po svom, zabio i Ivan Rakitić

3

U 32. kolu Bundeslige dva su naša nogometaša zabijala golove. Dva je za HSV zabio Ivica Olić, a svoj prvi ove sezone u prvenstvu zabio je i Rakitić

Hrvatski reprezentativni napadač Ivica Olić ponovno je glavna zvijezda HSV-a. Na svom stadionu u Hamburgu nogometaši Martina Jola pobijedili su u 32. kolu Bundeslige Bochum 3-1, a dva gola za domaćine zabio je Ivica Olić dok je jednog dodao Guerrero. Nova pobjeda HSV-u je donijela i pomak na tablici, sada su peti s pet bodova iza vodećih Wolfsburga i Bayerna te tri boda ispred Borussije Dortmund. Ivica je zabio prvi gol u 33. minuti glavom nakon odlično izvedenog kornera Aogoa. U 58. minuti je Olić zabio i svoj drugi gol na utakmici, odnosno deveti ove sezone u Bundesligi. Bio je to klasični Olićev gol. Ivica je bio u prodoru, na trenutak ga je zaustavio branič, koji je oklijevao s ispucavanjem lopte. Iskoristio je to HSV-ov napadač i zabio neoberanjivo u suprotni kut golmana Bochuma. Olić je odigrao cijelu utakmicu za domaćine, dok je Mladen Petrić ušao u igru u 64. minuti.
Schalke je na svom stadionu izgubio od kandidata za naslov Stuttgarta 1-2, a jedini gol za domaćina je zabio Ivan Rakitić iz slobodnog udarca.
Slobodnjak je bio na dvadesetak metara od gola, iskosa lijevo, Ivan je opalio i zabio u prvi Lehmannov kut svoj prvi gol ove sezone u prvenstvu. Stuttgart je ovom pobjedom ostao u utrci za naslov.

Bundesliga, 32. kolo:
HSV – Bochum 3-1 (Guerrero 15, Olić 33, 58 / Freier 71)
Schalke – Stuttgart 1-2 (Rakitić 39 / Cacau 15, Marica 57)
Eintracht – Werder 0-5 (Frings 51 – 11 m, 56, Tziolis 60, Pizarro 62, Almeida 77)
Arminia – Hoffenheim 0-2 (Wellington 25, Salihović 82 – 11 m)
Energie Cottbus – Borussia (M) 0-1 (Dante 90+1)