Komentari 30

Ivica Olić zabio za Wolfsburg; Bayernu remi s Hoffenheimom

1

Hrvatski je reprezentativac pred skoro 30.000 gledatelja na Wolkswagen Areni svoj deseti gol sezone zabio za 1-1 u 69. minuti na asistenciju Kevina De Bruynea...

U 28. kolu njemačkog prvenstva Wolfsburg je kod kuće svladao Eintracht rezultatom 2-1, a Ivica Olić zabio je za domaćine. Hrvatski je reprezentativac pred skoro 30.000 gledatelja na Volkswagen Areni svoj deseti gol sezone zabio za 1-1 u 69. minuti na asistenciju Kevina De Bruynea dok je za konačniih 2-1 i pobjedu Wolfsburga zabio Naldo u 89. minuti. Olić je igrao cijeli susret, dok je Ivan Perišić igrao do 78. minute kada ga je zamijenio Patrick Ochs

Bayern München je pred 71.000 gledatelja na svojoj Allianz Areni kao novi prvak odigrao samo 3-3 protiv Hoffenheima. Gubili su domaćini u 23. minuti kada je zabio Modeste, a onda je sve preokrenuo Claudio Pizarro koji je započeo utakmicu u vrhu napada umjesto Marija Mandžukića koji je susret počeo na klupi.

Zabio je Pizarro u 31. minuti, pa onda asistirao Shaqiriju u 34. minuti da bi Peruanac ponovno zabio u 40. za 3-1 Bayerna. Međutim, u 44. minuti Sejad Salihović smanjio je rezultat na 3-2 s kojim se otišlo na predah. U nastavku utakmice u igru je umjesto Götzea ušao i Mario Mandžukić, no u 75. minuti susreta Roberto Firmino postavio je konačnih 3-3 za razočaranje domaćih navijača.

Borussia Dortmund je u Stuttgartu pred 60.000 gledatelja na Mercedes-Benz Areni okrenula zaostatak od 0-2 i na kraju uz hat-trick Marca Reusa slavila s 3-2. Domaćini su poveli u devetoj minuti preko Gentnera, a na 2-0 povisio je Harnik deset minuta kasnije. U 30. minuti Reus je zabio prvi, a u 68. minuti prekršaj u svom šesnaestercu radi Niedermeier za koji dobiva crveni karton, a s bijele točke rezultat izjednačuje Reus. Isti je igrač zabio i za konačnih 3-2 u 83. minuti susreta na asistenciju Aubameyanga

Leverkusen je kod kuće odigrao 1-1 protiv Braunschweiga, dok je Mainz s 3-0 svladao Augsburg. Danas još igraju Freiburg i Nürnberg