Komentari 40

Popravio plasman: Kostelić 14. u veleslalomu, slavio je Ligety

2

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić nakon slabije prve vožnje u Söldenu (bio 26.), popravio je plasman za 12 mjesta. Osvojio je prvih 18 bodova u novoj sezoni

Iako prva vožnja veleslaloma u austrijskom Söldenu nije obećavala Ivica Kostelić popravio je konačni plasman u prvoj utrci nove sezone Svjetskog skijaškog kupa. Profesor je nakon slabijeg prvog 'laufa' u kojem je zauzeo 26. mjesto, odskijao bolju drugu vožnju te je naposljetku završio kao 14.

Kostelić je popravio plasman za 12 mjesta te je osvojio prve bodove u sezoni, odnosno njih 18. Ivica je zaostao čak 4 sekunde i 38 stotinki za nezaustavljivim Tedom Ligetyjem. Amerikanac je briljantnim dvjema vožnjama došao do prve pobjede u sezoni s impresivnom prednošću od 2.75 sekundi prednosti pred Talijanom Manfredom Moelggom. Treću stepenicu postolja zauzeo je aktualni vlasnik velikog Kristalnog globusa Marscel Hirscher. Austrijanac je zaostao 3 sekunde i 12 stotinki.

Drugi hrvatski predstavnik Filip Zubčić nije izborio drugu vožnju zauzevši 55. mjesto sa startnim brojem 68.

Svjetski kup se nastavlja 10. i 11. idućeg mjeseca kada se u finskom Leviju voze slalomi u obje konkurencije.