Izbjegli 'metlu': Philadelphia preokrenula protiv Miamija

1

Košarkaši Philadelphije upisali su prvu pobjedu u prvom krugu doigravanja. Iako su gubili minutu i pol prije kraja, serijom 10-0 76ersi su preokrenuli protiv Miamija

Košarkaši Philadelphije nisu protiv Miamija pali u 1. krugu NBA doigravanja bez pobjede. U četvrtom ogledu su, kao domaćini, pobijedili sa 86-82...

Minutu i pol prije kraja sve je ukazivalo da će Miami ostvariti prvu "metlu" ove sezone, odnosno seriju od četiri pobjede. Košem Wadea je Miami došao do komotnog vodstva 82-76, no do kraja gosti s Floride više nisu zabili.

Na drugoj je strani prvo Turner smanjio na 82-78 minutu i 22 sekunde prije kraja, a 46 sekundi do isteka regularnog vremena je Holiday zabio tricu za smanjenje na 82-81. Novi je dalekometni šut bljesnuo devet sekundi prije kraja, a tada je Williams doveo domaćina u vodstvo 84-82.

Miami je preko Jamesa imao šut za produžetak, no do njega nisu došli i  moglo je početi slavlje domaćih navijača.

Serija se tako vraća u Miami gdje se igra peta utakmica u srijedu.

Kod Philadelphije su po 17 poena upisali Williams i Turner, obojica s klupe, dok je Iguodala dodao 16 uz pet skokova i četiri asistencije. Kod Miamija su najbolji bili James sa 31 poenom, sedam skokova i šest asistencija, dok je Wade dodao 22 uz osam skokova.