Komentari 42

Jakirović kreće s rotacijama u Dinamu. Ovi igrači čekaju šansu

3

U sljedećim utakmicama (Astana, Rudeš, Ponikve, Ballkani...) puno veću minutažu dobit će igrači iz drugog plana, a Jakirović želi vidjeti tko će mu se od njih nametnuti za nastavak sezone

U Maksimiru se lakše diše. Hajduk niže kiksove, Dinamo je opet sve bliže samom vrhu. Dapače, "modri" sad imaju samo dva boda (uz utakmicu manje) u odnosu na vodeći Hajduk, pogled na prvenstvenu ljestvicu danas je puno ljepši nego prije dva tjedna. I Zagrepčani se sada okreću novim europskim izazovima, u Maksimir već u četvrtak stiže Astana.

VIDEO Pogledajte kako su Modri razbili Slaven, Pjaca zablistao u derbiju, Hajduk prosuo pobjedu

Sergej Jakirović ima svoj plan, trener Dinama želi HNL gurati s najjačim karikama, dok bi Konferencijska liga (kao i Kup utakmica protiv Ponikva za desetak dana) mogla biti prilika za dokazivanje igračima iz drugog plana. U Dinamu su uvjereni kako "modri" konačno imaju dovoljno širok igrački kadar, pa će protiv Kazahstanaca (i Ponikva) priliku dobiti Bernauer, Sosa, Halilović, Sučić, Marin, Menalo, Rukavina, Kulenović, Drmić...

POGLEDAJTE VIDEO: Sažetak Dinamo - Slaven Belupo (3-0)

Sažetak utakmice osmog kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Dinama i Slaven Belupa (3:0). 01:37

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

Jasno, neće svi u četvrtak dobiti prigodu od prve minute, možda neće ni svi zaigrati protiv Astane, ali će Jakirović iskoristiti priliku i protiv Kazahstanaca odmoriti nekoliko ključnih karika. Prije svega Mišića, Bulata i Ljubičića, teško je očekivati da će svi i protiv Astane dobiti punu minutažu.

Zagreb: Dinamo i Slaven sastali se u 8. kolu SuperSport HNL

Otvaranje grupne faze Konferencijske lige preskočit će Dario Špikić koji se poslije Slaven Belupa požalio na probleme s aduktorom. Arijan Ademi nema pravo nastupa na europskoj sceni, dok "šuriken iz Saitame" Takuro Kaneko još osjeća posljedice lakše ozljede koju je zaradio u prijateljskom dvoboju s Goricom.

Dinamo je Pjacu mogao dobiti za manju plaću nego što je dao Theophileu ili Moubandjeu...

Sergej Jakirović vjeruje kako i s igračima iz drugog plana može riješiti Astanu, kako s tim pojedincima može slaviti i kod Ballkanija. A jasno - rezultat u tim utakmicama ne smije patiti. Trener "modrih" će dati priliku brojnim pričuvama, pitanje je tko će od njih u sljedećem periodu (Astana, Ponikve, Ballkani...) iskoristiti svoje minute, pokazati da se na njih može računati i u HNL-u.