James Blake izbacio Ivana Ljubičića s Queens Cluba

1

Ivan Ljubičić nije uspio izboriti plasman u osminu finala ATP Queens Cluba. Zaustavio ga je američki tenisač James Blake sa 6-2, 7-6(4)...

Nakon pobjede nad Ukrajincem Sergijem Stahovskijem u prvom kolu, Ljubičić nije uspio učiniti isto i protiv Blakea, 16. tenisača ATP ljestvice i 6. nositelja turnira, i poražen je nakon jednog sata i 15 minuta igre. Bio je to šesti međusobni ogled Ljubičića i Blakea i druga pobjeda američkog tenisača. Hrvatski je tenisač jako loše otvorio meč i tako je izgubio svoj servis u prvom gemu, a kasnije još jedan kod zaostatka 3-1. Stoga povratka u prvi set nije bilo i Blake ge je osvojio 6-2. U drugom je setu Ljubo zaigrao čvršće i nije dopustio niti jednu break loptu Blakeu, dok je on došao tri puta u priliku oduzeti servis Amerikancu, ali nažalost niti jednom nije uspio. Stoga se igrao tie break, a Blake je u njemu bio uspješniji sa 7-4. Hrvatski je tenisač zabio devet aseva, ali imao je slab postotak prvog servisa (51%), te u tome treba tražiti razloge njegovog poraza.