Jicha: Ivan Ninčević je poznat po provokacijama i simuliranju

1

Češki rukometaš rekao je kako Torsten Jansen zaslužuje kaznu, no isto tako i da donekle razumije zašto je udario Ivana Ninčevića kojeg je prozvao 'provokatorom'

Nakon brutalnog udaranja u glavu Ivana Ninčevića, Torstena Jansena rukometni je svijet mahom osudio. Dobio je i visoku kaznu njemačke Bundeslige, no češki rukometaš i Kielov ponajbolji igrač Filip Jicha pokušao je opravdati divljački postupak Nijemca.

- Naravno da to što je Toto napravio nije u redu i mora biti kažnjen, no mogu si zamisliti što se zbivalo na parketu. Ninčević nije baš najomiljeniji rukometaš u Bundesligi. Poznat je po provokacijama i simulacijama tijekom utakmica. Ivanova ozljeda nije tako teška kako su se svi bojali u početku - rekao je Jicha, a prenosi Handelsblatt.

Jicha je dodao kako je simuliranje velik problem u Bundesligi.

- Previše je glumaca i morali bi biti oštrije kažnjeni zbog glumatanja. Bilo bi dobro da prvo dobiju opomenu, a onda i dvije minute. Sada su suci 'prelaki' na zviždaljki i sude svaki najmanji kontakt - kaže Jicha.