Josip Sesar napušta Cibonu bez ijedne plaće, odlazi u Dinamo?!

Osvajač Kupa s Cibonom gotovo je godinu dana čekao da klub riješi dugovanja, ali kad je vidio da od toga nema ništa, odlučio se za razlaz

Godinu dana nakon što je došao u Cibonu, Josip Sesar napušta je nakon što nije dobio nijednu plaću pod Tornjem.

Tužan epilog suradnje novog izbornika hrvatske košarkaške reprezentacije i kultnog kluba završio je razlazom istekom roka koji je Sesar dao klubu da riješi dugove. Kako doznajemo, zbog svega će staviti Cibonu pod blokadu.

Košarkaški klub Cibona 02:00

Prema svemu sudeći, neće dugo biti bez klupskog angažmana jer je na pragu dogovor s KK Dinamom.

Kao i prošlih godina, Cibona je ponovno u rasulu, a u subotu je klub napustio Krešimir Ljubičić i otišao u Split. Sesaru je on bio važna karika iduće sezone, a ubrzo bi trebali uslijediti i odlasci Borne Kapuste, Lovre Mazalina i Aleksandra Aranitovića. Svima njima plaće kasne.

Inače, Sesar je u subotu vodio Hrvatsku do pobjede nad Kinom 75-61 u generalci za nastavak pretkvalifikacija za Eurobasket. Goran Filipović zabio je 15 koševa, Roko Prkačin 12, Dario Drežnjak 11.

Hrvatskoj sad slijede dvije domaće utakmice protiv Irske (srijeda) i Luksemburga (subota), a onda i gostovanja kod tih reprezentacija. Samo pobjednik nastavlja borbu za Eurobasket.