Komentari 3

Junak Junaka: Golman zabio za bod u gostima u 94. minuti

1

Golman Junaka iz Sinja u 94. minuti derbija 3. HNL Jug protiv Solina pri rezultatu 1-0 otišao je u napad i nakon udarca iz kornera glavom zabio gol vrijedan boda

I dok nas Prva HNL gotovo ničime više ne može iznenaditi te se već 11. godinu za redom spremamo gledati Dinamovu proslavu naslova, u nižim hrvatskim ligama ipak povremeno i ima ponešto uzbuđenja.

Najnoviji primjer dolazi nam iz Solina. Na igralištu pored Jadra gostovao je Junak iz Sinja u utakmici koja rezultatski nije imala prevelik značaj već se igrala tek za prestiž s obzirom da je Solin odmakao pratnji na prvom mjestu, a Junak drži četvrto mjesto.

Iako na tablici zaostaje velikih 15 bodova za svojim domaćinom, Junak je imao puno više od igre, prijetio, bio opasniji, no nikako gosti nisu uspjeli zabiti. A kad ne zabiješ... Znate već kako to naši nogometni mudraci kažu - dobiješ.

Kazna je stigla na kraju prvog poluvremena kada za 1-0 Solina zabija Kapetanović. Taj rezultat bio je aktivan do samog kraja utakmice. Točnije, do 94. minute kada za remi zabija Ivan Banić (21). I ne bi to bilo ništa neobično da Banić, inače bivši član Splita i Hajduka, nije golman.

Junakov golman u zadnjim je sekundama utakmice iskoristio priliku da ode pred gol svog kolege Čaglja prilikom kornera, skočio na ubačaj iz kuta, glavom zabio gol vrijedan boda i barem na jedan dan postao junak Junaka iz Sinja.