Juve i Fiorentina jedva, Roma lako protiv Genoe

1

U nedjeljnom programu 23. kola Serie A Roma je 3-0 pobijedila momčad Ivana Jurića, a Juventus i Fiorentina pobijedili su u samom finišu

Roma, Fiorentina i Juventus imali su uspješno nedjeljno poslijepodne u utakmicama 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva. No, dok je Roma elegantno na svom Olimpicu pobijedila Genou 3-0, za koju je svih 90 minuta igrao i hrvatski nogometaš Ivan Jurić, dotle su se Fiorentina i Juventus jako mučili za tri nedjeljna boda.
Lazio je oduvijek bio trn u oku nogometašima Fiorentine, pa je tako bilo i ovaj put. Na svom Artemio Franchiju je Fiorentina dobila samo tri utakmice od posljednjih 12 protiv Rimljana! I svaki put je ta pobjeda iznosila identičnih 1-0, a ništa se nije promijenilo niti ovaj put. Fiorentina je slavila s 1-0 pogotkom Alberta Gilardina u 89. minuti, nakon što je Lazio još u 18. minuti ostao bez Silvestrija. Igrač Lazija je brzopotezno pokupio dva žuta kartona (prvi u 11., a u drugi i 18. minuti). Fiorentina je bezglavo napadala sve do posljednjih trenutaka kada je GIlardino postigao 14. ovosezonski pogodak u Seriji A ove sezone.
Juventus je u 90. minuti došao do tri boda kod Catanije. Pogodak za 2-1 je postigao Danac Christian Poulsen nakon pogreške obrane Catanije, udarcem s dva-tri metra. Dancu je to prvi prvenstveni pogodak otkada je došao u Torino ovog ljeta. Strijelac prvog pogotka za Juventus, Vincezno Iaquinta, mogao je nakon gola postati tragičarom, jer je u samo dvije minute (11. i 12.) zaradio dva žuta kartona. Skoro 80 minuta je Juve igrao s igračem manje, ali na kraju se ipak sretno provukao do tri boda, čime je ostao u određenom kontaktu s vodećim Interom.
Roma nije imala takvih problema, te je pobijedila Genou koja je posljednji poraz u Seriji A imala davnog 13. studenoga (od Juventusa). Ovaj put nisu imali šanse, a u njihovom sastavu je Ivan Jurić dobio žuti karton. Odigrao je svih 90 minuta. Inače, dogodila se prava parada kartona na tom ogledu: dva crvena (Taddei kod domaćina i Sculli kod gostiju), te pet žutih.
Nakon dugo vremena je poražen i Cagliari. Nije ga uspio pobijediti Inter u Milanu, Juventus u Torinu ili, pak Lazio u Rimu, ali jest Atalanta, i to usred Cagliarija.