Komentari 2

Kaka i Beckham igrali, Pato pogodio za pobjedu

1

Nogometaši Milana pobijedili su Fiorentinu 1-0 u drugoj subotnjoj utakmici 19. kola talijanskog prvenstva. Gol odluke zabio je Pato u 7. minuti

Zabio je mladi napadač krasan pogodak s lijeve strane desnom nogom naciljavši suprotni kut gostujućeg vratara Storarija. Ispostavilo se da je time donio Milanezima tri boda. Pato je tako zabio sedmi gol u posljednjih pet službenih Milanovih utakmica. Najmanje jedan zabio je na svakoj od njih. Ukupno je stigao do brojke od devet ligaških golova. Kako je utakmica odmicala kraju, Firentinci su bivali sve hrabriji i sve više prijetili Abiattiju. Imali su na kraju utakmice više loptu u nogama (52-48%) i više udaraca prema golu, iako su na San Siro došli bez prvog vratara Freya i najboljeg igrača Mutua. Svih je devedeset minuta u pobjedničkoj momčadi odigrao Kaka, kojeg su navijači dočekali s transparentima molbe za ostanak. Debi Davida Beckhama pred milanskom publikom tako je bio u drugom planu. Engleski je veznjak igrao do 81. minute, kada ga je zamijenio Senderos. U prvoj utakmici 19. kola Siena je na svom Artemio Franchi stadionu pobijedila Regginu identičnim rezultatom, golom Fricka u 30. minuti.