Komentari 14

Kakav niz: Rijeka je posljednji put izgubila prije godinu dana

2

Rijeka je 21. veljače 2016. godine izgubila u Maksimiru od Dinama 3-0. Bio je to posljednji poraz Kekove momčadi u HNL-u. Nakon toga je izgubila samo od Belupa u polufinalu Kupa

Rijeka juri prema povijesnom naslovu prvaka na krilima sjajnog Franka Andrijaševića. Pobjedom u Osijeku zadržala je plus šest ispred Dinama i produžila je svoj niz u HNL-u na čak 34 utakmice bez poraza.

Posljednji su put Riječani u HNL-u izgubili prije točno godinu dana. Dinamo je 21. veljače 2016. godine u Maksimiru pobijedio 3-0. Pali su Riječani u Maksimiru u posljednjih 25 minuta. Dva je gola zabio El Soudani i jedan Leonardo Sigali.

Nakon toga je krenula sjajna riječka serija. Godinu su dana bez poraza u HNL-u, izgubili su samo jednu natjecateljsku utakmicu. Pali su kod Slaven Belupa u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa. "Farmaceuti" su pobijedili 3-0. Izgubila je Rijeka taj susret, ali zato je već godinu dana praktički nedodirljiva u HNL-u.

Dobili su Riječani 26 utakmica, a u osam su remizirali. To je njihova bilanca u posljednjih 365 dana u hrvatskoj ligi. Impresivno, nema što. Za vikend će Kekove trupe na neugodno gostovanje kod Intera u Zaprešić. Samir Toplak je često sa svojom momčadi znao zaustaviti goste s Kvarnera. Ne vole Riječani baš gostovanje kod Intera.

U Dinamu su očekivali njihov kiks u Gradskom vrtu, nisu ga dočekali. Veliko je pitanje može li Inter biti prva momčad koja će nakon više od godinu dana pobijediti Rijeku. Realno, to bi bila velika senzacija. Sjajna bi se riječka serija mogla nastaviti i u ovom kolu.