Komentari 62

Zašto Ronaldo nije uspio ukrasti gol? Dilemu riješila tehnologija

6

Cristiano je mislio da je, nakon Gane, zabio i Urugvaju, ali nakon nekoliko minuta konfuzije sa službene grafike ipak su mu maknuli ime. I to zahvaljujući senzorima u lopti SP-a

Cristiano Ronaldo (37) živi od golova i rušenja rekorda, a najbolji dokaz tomu situacija je iz 54. minute utakmice Portugala i Urugvaja u kojoj je gol zabio - Bruno Fernandes (28).

Ronaldov donedavni suigrač iz Manchester Uniteda ubacio je s lijeve strane, Cristiano je išao glavom na tu loptu, ali ju je promašio, a ona je završila u golu Urugvajaca.

POGLEDAJTE VIDEO:

Cristiano Ronaldo ubrizgava injekcije botoksa u penis, a njegovoj Georgini to ne smeta VIDEO

Gledajući proslavu gola, mogli ste biti uvjereni da je Ronaldo dirao tu loptu. Gestikulirao je, dizao ruke, pokazivao bicepse. Doduše, nije skočio i izveo poznati "siuuu", kao da je znao da mu gol ipak neće pripisati.

Fifa je na prvu nasjela na taj potez i u grafici gol pripisala Ronaldu, ali nakon nekoliko minuta ispravila se i ispravno ga pripisala Bruni Fernandesu, koji je u trećoj minuti nadoknade zabio prestrogo dosuđen penal. Na nesreću po Ronalda, on je tad već bio zamijenjen.

World Cup 2022 - Portugal - Uruguay

Kao i u slučaju poluautomatskog zaleđa, Fifa je i za ovu nedoumicu koristila tehnologiju. Naime, službena Adidasova lopta "Al Rihla" ima senzore koji reagiraju na dodir i daju informacije VAR sobi. Iako je bio blizu lopte, senzori se kod Ronaldova skoka nisu oglasili i strijelac je ostao Fernandes.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Group H - Portugal v Uruguay

- Mislio sam da je Cristiano dotaknuo loptu, dodao sam mu je. Dobra smo momčad i nije bitno tko će zabiti. Svima nam je bilo važno samo da smo ga zabili - rekao je Bruno, kao da je između redova htio bocnuti suigrača.

Video Fernandesovih golova možete pogledati OVDJE.

Dok je većina portugalskih reprezentativaca slavila pobjedu i plasman u osminu finala, Ronalda su kamere uhvatile kako nekome s klupe pokazuje da je dirao loptu glavom. Uzaludno, ostao je na sedam golova u 18 nastupa na rekordnih pet Mundijala. Jedini je igrač kojemu je to uspjelo.