Komentari 25

Kakva drama: Granada je imala 2-0, Barca se spasila u zadnjim sekundama i prošla u polufinale

Barcelona je pobijedila Granadu 5-3 nakon produžetaka i prošla u polufinale Kupa, no opasno su visjeli Katalonci. Domaćini su imali 2-0 nekoliko minuta prije kraja, ali nisu uspjeli izdržati...

Imala je Granada 2-0 protiv Barcelone nekoliko minuta prije kraja utakmice i prolazak u polufinale Kupa u džepu. Golman Escandell je sve živo skidao, tresle su se stative i prečke, ali domaćini na kraju ipak nisu uspjeli izdržati.

Barca je u fantastičnoj utakmici četvrtfinala Kupa pobijedila Granadu 5-3 nakon produžetaka i prošla u polufinale Kupa! Visjela je opasno momčad Ronalda Koemana unatoč sjajnoj igri pa se morala vaditi u posljednjim minutama.

Barcelona je prije mjesec dana pobijedila Granadu 4-0 i očekivao se sličan posao i danas, ali domaćini se nisu dali.

Copa del Rey - Quarter Final - Granada v FC Barcelona

Katalonski velikan je prijetio i dominirao, bila je to prava opsada domaćeg gola u prvih 20 minuta, ali baš ništa nije htjelo u gol. Dok su oni promašivali, domaćini su se polako oslobađali pa i zabili.

Za 1-0 je zabio Kenedy u 34. minuti nakon što ga je Alberto Soro proigrao, a napadač Granade nije imao težak posao već je loptu samo morao poslati u praznu mrežu.

U nastavku je Barca dodala gasa, pritisnula još jače, ali opet je Granada u pravo vrijeme pogodila. Montoro je dodao loptu Robertu Soldadu koji je ušao u šesnaesterac pa sjajnim udarcem pogodio donji desni kut za 2-0. Ter Stegen je bio nemoćan.

Imala je Barca nekoliko sjajnih prilika za povratak u utakmicu, ali Aaron Escandell je bio nesavladiv. Skinuo je sjajnu šansu Trincau, Messiju, pred kraj susret je iz gola izvadio Griezmannov pokušaj. Ali više od toga nije mogao.

U završnici se igralo na jedan gol, Griezmann je uklizao nakon jednog ubačaja, udario loptu koja je pogodila stativu pa golmana Granade u nogu i ušla u gol u 88. minuti za 2-1.

Stisnuo je katalonski velikan, igrači Granade su teško disali, a onda i pali u 92. minuti kada je Jordi Alba zabio za 2-2. Ni tu nije bilo kraja drami. Domaćini su imali još jednu meč loptu u posljednjim sekundama, ali Suarez je pucao za malo pored gola.

Granada se držala u regularnom dijelu, no u produžecima je Barci napokon počelu ulaziti. Katalonci su nakon silne dominacije zabili preko Griezmanna u 100. minuti za 3-2, ali samo tri minute kasnije Dest radi nevjerojatnu glupost u svom kaznenom prostoru. Igrač Granade je trčao prema rubu šesnaesterca, Amerikanac ga je gurnuo, a glavni sudac pokazao na bijelu točku. Fede je u 103. minuti izjednačio na 3-3.

No to je još više razljutilo Messija i društvo. U 108. minutu De Jong je zabio za 4-3, a na konačnih 5-3 postavio je Jordi Alba pet minuta kasnije.

Barcelona je utakmicu završila s nevjerojatnih 35 udaraca od kojih je 19 išlo u okvir, a domaćini su imali sedam udaraca uz četiri u okvir. Više nego zaslužena pobjeda uz puno muke.