Komentari 37

Kalinić u prednosti: Mandži 18 udaraca za gol, Nikoli tek šest

1

Mandžo je u kvalifikacijama čak 18 puta pucao na gol za jedan gol. I Kalinić je zabio jedan, ali iz šest udaraca. Mandžukić je odigrao 707, a Kalinić tek 111 minuta

Iako je na pripreme reprezentacije došao ozlijeđen, Mario Mandžukić ubrzano se oporavio i već protiv Bugarske bio je na klupi. Navodno je čak tražio i da zaigra protiv Bugara, no priliku je ipak dobio Nikola Kalinić. Napadač Fiorentine povjerenje izbornika je i opravdao te zabio gol.

No Mandžo je sada zdrav te sigurno inzistira da dobije minute i na Malti. Prekrasno je vidjeti takvu požrtvovnost reprezentativca koji s takvim žarom igra u nacionalnom dresu. No pogledamo li brojke, priliku će vjerojatno i u utorak dobiti Nikola Kalinić.

Bivši Hajdukov napadač u odličnoj je formi, u zadnjih sedam utakmica zabio je šest golova. Pogledamo li i nastupe u ovim kvalifikacijama, Kalinić je u prednosti. Obojica su zabila po jedan gol, no Mandžukiću je za to trebalo puno više minuta i udaraca. Mandžo je jedan gol zabio iz 18 udaraca te je na terenu proveo 707 minuta, dok je Kaliniću za isti učinak trebalo tek šest udaraca te 111 minuta.

Na Goalu pogledajte detaljnu grafiku te usporedbu Kalinića i Mandžukića u klubovima i reprezentaciji.