Komentari 6

Kane srušio City i oborio rekord! Perišić igrao skoro cijeli susret

5

U derbiju 22. kola Premier lige Spursi Ivana Perišića bili su bolji od Manchester Cityja. Hrvatski reprezentativac igrao je do 77. minute, a jedini je gol zabio Harry Kane

U derbiju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio Manchester City sa 1-0, a junak susreta bio je novi rekorder Spursa Harry Kane.

Odlučujući gol zabio je Kane u 15. minuti utakmice postavši najbolji strijelac u povijesti londonskog kluba sa 267 golova u svim natjecanjima. Do ove utakmice Kane je dijelio vrh ljestvice klupskih strijelaca s Jimmyjem Greavesom, sa po 266 golova.

Premier League - Tottenham Hotspur v Manchester City

Greaves, koji je za londonski klub igrao od 1961. do 1970. godine, do brojke od 266 golova stigao je u 379 nastupa, dok je Kaneu trebalo 416 utakmica za 267 golova. Iza njih je Bobby Smith sa 208 golova.

VIDEO Casemiro rukama uhvatio protivnika za vrat! Ten Hag: Prešao je crtu, vidjeli ste sami
Oršića je zasmetalo jer ne igra: 'Ne možete me povrijediti...'

- Teško je to opisati riječima. To je čaroban trenutak. Toliko se o tome pričalo zadnjih nekoliko tjedana. Posebna je stvar to učiniti pred domaćim navijačima i to u tako velikoj utakmici protiv jedne od najboljih momčadi - kazao je Kane nakon utakmice.

Najbliže izjednačenju City je bio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Riyad Mahrez pogodio prečku. Domaćin je od 87. minute igrao bez isključenog Cristiana Gabriela Romera. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić za Tottenham je igrao do 79. minute.

Liverpool na koljenima! Klopp i društvo doživjeli težak poraz
Šok za Arsenal! Everton s novim trenerom pobijedio 'topnike'

Zanimljivo, bilo je ovo peto gostovanje "Građana" na novom stadionu Spursa, svih pet susreta su izgubili bez postignutog gola.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 50 bodova, City je drugi sa pet bodova manje i utakmicom više, dok je Manchester United treći sa 42 boda.

Newcastle United na četvrtom mjestu ima 40 bodova, a Tottenham na petoj poziciji ima 39 bodova.