Komentari 24

Kanonada golova za pobjedu Uniteda, City preskočio L'pool

1

U subotnjim utakmicama 29. kola engleskog prvenstva nije bilo iznenađenja. City je opet zauzeo prvu poziciju na ljestvici, a igrači Uniteda i Southamptona danas su bili posebno raspucani

Manchester City je u subotu u 29. kolu u gostima dobio Bournemouth sa 1-0, te je privremeno izbio na prvo mjesto Premierlige, ima dva boda više od Liverpoola, koji u nedjelju u Merseyside derbiju gostuje kod Evertona. Pobjednički pogodak postigao je Riyad Mahrez u 55. minuti.

Premier League - AFC Bournemouth v Manchester City

Zanimljivo je bilo i na utakmici Cityjevih gradskih susjeda. Gledatelji su imali što za vidjeti jer su četiri od pet golova igrači Uniteda i Southamptona zabili šutevima izvan šesnaesterca. Za 1-0 je Valery s dvadesetak metara s desne strane projektilom probio De Geu

Premier League - Manchester United v Southampton

Na 1-1 je poravnao Pereira prekrasnim udarcem s dvadesetak metara po sredini. Praktički je iz koraka opalio mladi Pereira, a njegov je udarac krasnim efeom pogodio u lijeve rašlje Gunnovog gola. Jedini gol unutar šesnaesterca zabio je Lukaku u 59. minuti i doveo United u vodstvo.

Premier League - Manchester United v Southampton Premier League - Manchester United v Southampton

Međutim, Ward Prowse je poravnao na 2-2 još jednim prekrasnim zgoditkom iz slobodnog udarca. Kad su gledatelji pomislili da su vidjeli sve, opet je na rubu šesnaesterca krasno primirio loptu Lukaku, okrenuo se i snažnim udarcem pogodio donji lijevi kut golmana 'svetaca'.

Mogli su domaći i do veće pobjede, ali u zadnjim je minutama bivši 'građanin' Gunn obranio penal Paulu Pogbi.

Lloris spasio Spurse, Aubameyang tragičar

U velikom londonskom derbiju Tottenham i Arsenal su odigrali 1-1. Poveli su gosti u 16. minuti preko Aarona Ramseya, a izjednačio je Harry Kane iz jedanaesterca u 74. minuti. Bio je to njegov deveti gol u derbiju sjevernog Londona čime je preskočio Emmanuela Adebayora koji je u susretima između Tottenhama i Arsenala zabio osam golova.

Premier League - Tottenham Hotspur v Arsenal

U posljednjim trenucima susreta gosti su mogli i do pobjede, ali je Hugo Lloris obranio jedanaesterac Pierreu-Emericku Aubameyangu. Bio je to prvi remi Tottenhama ove sezone nakon što je do ove utakmice upisao 20 pobjeda i osam poraza.

Burnley, koji je nakon Božića nanizao pet pobjeda i tri remija, upisao je drugi poraz u pet dana, kod kuće je izgubio od Crystal Palacea sa 1-3.