Moramo sada osvježiti dečke, njega, Sigura i Pukštasa jer nemamo Žapera. U centralnoj zoni imamo manji izbor, iz kola u kolo ostajemo bez ljudi, rekao je trener Hajduka nakon pobjede u Velikoj Gorici
Sport
Komentari 51Bez stresova, kakvih je često znalo biti, Hajduk je prošao gostovanje u Velikoj Gorici (0-3). Utakmicu su sa sva tri gola Splićani riješili u prvome poluvremenu i barem privremeno preuzeli prvo mjesto HNL-a.
- Jako dobro smo ušli u prvo poluvrijeme, utakmica bez stresa, rekao bih. U drugom poluvremenu stvari su se odrađivale veći dio, a ne bi trebale. Neću biti kritičan, solidna pobjeda za nas - rekao je trener Hajduka Mislav Karoglan.
Yassine Benrahou je asistirao za vodeći gol pa zabio.
- Nisam bio zadovoljan njegovim razdobljem i to sam mu rekao. Zadnja tri tjedna trenira na visokoj razini i to je put. Takav je prošao i Kalik pa je dobio priliku. Kada je tako, kada se trudiš na treningu, nijedan trener neće zatvoriti oči i to je poruka svakome.
Šarlija je igrao od prve minute pa izašao nakon prvog poluvremena.
- Da, htjeli smo ga sačuvati jer je još rovit.
Kakav je bio Filip Krovinović?
- Već duže igra na visokoj razini. Centar je najvažniji, kada ga imaš, onda možeš napraviti velike stvari. Moramo sada osvježiti dečke, njega, Sigura i Pukštasa jer nemamo Žapera. Na nekim smo pozicijama jako široki kao na krilnima, a u centralnoj zoni imamo manji izbor. Evo, sinoć je na treningu Kleinheisler dobio udarac i nije mogao danas, iz kola u kolo ostajemo bez ljudi.
Do početka travnja dočekujete Lokomotivu i Dinamo.
- Rekao bih da igramo bolji nogomet u gostima nego kod kuće i to moramo promijeniti. Dugo nismo izgubili u gostima, na dobrom smo prosjeku - završio je Karoglan.
Dinko Jeličić nastavio je s groznom polusezonom Gorice koja ima jednu pobjedu iz sedam utakmica.
- Čestitke Hajduku na pobjedi, žao mi je što energiju koji smo pokazali u drugom poluvremenu i gard da napravimo sve da otežamo Hajduku nismo uspjeli od početka imati i tako smo olakšali Hajduku posao, pogotovo reakcijama kod golova. Utakmica je bila gotova prvom poluvremenu, nema se tu što puno dodati - rekao je trener Gorice.
Možete li podići momčad?
- Iz sebe izvlačim maksimum, ali igrači, da budem slikovit, s ruksakom na leđima ulaze u utakmicu. Nisam tip koji odustaje dok god vidim šansu da momčad reagira na mene. Trener je taj koji mora preuzeti odgovornost na rezultate i nakon ovakvih utakmica ista pitanja provlače se i u mojoj glavi. Ne mogu reći da se igrači nisu probali baciti na glavu da barem ostaje dobar dojam. Nisam tip koji će se predati.
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+