Komentari 7

Kicker je hrvatskom dvojcu Ola- Mandžo dodijelio trojke

1

Hrvatski nogometaši dobili su opet dobre ocjene nakon otvaranja nove sezone Bundeslige. I Mario Mandžukić i Ivica Olić od Kickera su ovaj vikend dobili trojke

Malo je hrvatskih nogometaša dobilo priliku u prvom ovosezonskom kolu Bundeslige, a najbolje su ocjene u Kickeru dobili Mario Mandžukić i Ivica Olić koji su ljetos ''razmijenili'' dresove.

Mandžukić je odigrao 80 minuta za Bayern u gostujućoj pobjedi kod Greuther Fürtha (3-0). Bio je strijelac drugog pogotka, a Kicker ga je nagradio ocjenom 3. Pritom treba podsjetiti da je najviša moguća ocjena 1, a najniža 6.

Trojku je zaradio i Olić koji je u premijernom bundesligaškom nastupu za Wolfsburg odradio svih 90 minuta. ''Vukovi'' su u gostima pobijedili Stuttgart s 1-0, a hrvatski reprezentativac je bio među boljima na terenu. Među najslabijima je, pak, bio bosansko-hercegovački reprezentativac iz redova Stuttgarta Vedad Ibišević kojeg je Kicker ocijenio peticom, između ostaloga i zbog promašenog kaznenog udarca.

Spomenimo još da je potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević dobio ocjenu 3.5 za svoju izvedbu u porazu Hoffenheima kod Borussije Mönchengladbach (2-1). Ivan Perišić je, pak, u pobjedi Borussije Dortmund protiv Werdera (2-1) ušao tek u 82. minuti, pa je ostao bez ocjene.