Kingsi i Pelicansi više ne mogu u play-off, Šarić u lovu na čudo

Memphis, Portland i San Antonio imaju još po dvije utakmice, a Phoenix našeg Darija Šarića još ima tri utakmice do kraja u lovu na doigravanje. Iz svih računica ispali su Sacramento Kingsi i New Orleans Pelicansi

Pobjedom Portlanda nad Philadelphijom 124-121 momčadi New Orleansa i Sacramenta izgubile su i teoretske izglede za mogući plasman u NBA doigravanje, nakon što su Pelicansi poraženi sa 122-113 od San Antonija, a Kingsi sa 129-112 od Houstona. Ali zato su u lovu na doigravanje hrvatski košarkaši - Mario Hezonja u Portlandu i Luka Šamanić u San Antoniu!

NBA: Philadelphia 76ers at Portland Trail Blazers

Mario Hezonja je u pobjedu Trail Blazersa nad Philadelphijom za 25 i pol minuta igre ugradio 12 koševa (šut 5/10, za tricu 2/5), sedam skokova te po dvije asistencije i osvojene lopte, a briljirao je vođa Portlanda Damian Lillard koji je ubacio 51 koš. Los Angeles Clippersi su doživjeli poraz, a svladao ih je Brooklyn sa 129-120. Hrvatski reprezentativac Ivica Zubac je za poražene postigao osam koševa (šut 4/8) uz 15 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu, a igrao je 24 i pol minute.

NBA: Brooklyn Nets at Los Angeles Clippers

U Zapadnoj konferenciji su za posljednje mjesto u doigravanju ostale četiri momčadi: Memphis (33-38), Portland (33-39), San Antonio (31-38), Phoenix (31-39). Osma i deveta momčad će igrati dodatne utakmice za ulazak u doigravanje. Osmoplasiranoj momčadi će trebati jedna pobjeda kako bi zadržala tu poziciju, a devetoplasirani bi trebao ostvariti dvije pobjede za ulazak u doigravanje.

NBA: Phoenix Suns at Los Angeles Clippers

Memphis, Portland i San Antonio imaju još po dvije utakmice u osnovnom dijelu sezone, a Phoenixu, jedinoj neporaženoj momčadi u nastavku sezone, ostale su tri utakmice nade u veliki preokret.