Komentari 6

Klasnić ambasador Hrvatske na Euru u Njemačkoj: Ponosan sam i idemo napraviti veliki rezultat

Zahvaljujem predsjedniku Kustiću na prijedlogu koji sam sa zadovoljstvom prihvatio te ću s ponosom biti uz hrvatsku reprezentaciju tijekom Eura, rekao je Ivan Klasnić

U Beču se igrala 119. minuta četvrtfinala Europskog prvenstva. Ivan Klasnić zabio je za vodstvo protiv Turske i odveo u ekstazu 40.000 hrvatskih navijača na stadionu i milijune diljem svijeta. Bio je to jedan od najsretnijih trenutaka u njegovom, pa i životu hrvatskih navijača, što se reprezentacije tiče. Minutu poslije dogodio se najteži, trenutak koji bismo svi mi, navijači Hrvatske, željeli zaboraviti...

Ivan Klasnić danas je u Zagrebu prihvatio ponudu predsjednika HNS-a Marijana Kustića da bude hrvatski ambasador na Euru. Gotovo da ne može bolje jer "killer", kako su ga zvali u Njemačkoj, gdje je prove najbolje igračke dane, i danas je u Njemačkoj zvijezda.

Be?: Euro 2008., ?etvrfinalna utakmica izme?u hrvatske i turske reprezentacije

- Zahvaljujem predsjedniku Kustiću na prijedlogu, koji sam sa zadovoljstvom prihvatio te ću s ponosom biti uz hrvatsku reprezentaciju tijekom Eura. Oduševljen sam sa svime što je reprezentacija ostvarila proteklih šest godina pod vodstvom izbornika Zlatka Dalića te sam uvjeren da ova generacija, predvođena Lukom Modrićem, i u Njemačkoj može ostvariti veliki rezultat. Znam da će Vatreni imati nevjerojatnu podršku navijača i da nas čeka fantastičan Euro te se radujem prilici da kao ambasador predstavljam našu reprezentaciju i Savez u Njemačkoj - izjavio je Klasnić nakon sastanka s predsjednikom Kustićem.

ARHIVA - Hrvatski nogometaši pobjedom nad Švedskom 1:0 plasirali se na SP 2006.

Kao igrač, Klasnić je ostavio duboki trag u Njemačkoj gdje je karijeru započeo u St. Pauliju, kojem je pomogao izboriti Bundesligu 2001. godine. Potom je prešao u Werder Bremen gdje je bio jedan od ključnih igrača u Werderovom pohodu na dvostruku krunu u sezoni 2003./04., pri čemu je postigao 13 pogodaka te pripremio još 11 za partnera u napadu, Ailtona. Klupsku karijeru zaokružio je u Nantesu, Boltonu i Mainzu.

- Drago mi je što je Ivan prihvatio naš poziv da bude ambasador Vatrenih tijekom Eura jer smatramo da je idealna osoba za tu ulogu. Ivan uživa vrhunsku reputaciju u Njemačkoj gdje je ostvario zavidnu karijeru, a ujedno je omiljen među hrvatskim navijačima, kako zbog svojih igara tako i zbog velike životne borbe koju je vodio, i u kojoj je pobijedio, s prepoznatljivim optimizmom. Znam da je i nakon završetka reprezentativne karijere uvijek bio uz hrvatsku reprezentaciju na brojnim utakmicama te sam uvjeren da će njegova pozitivna energija te ljubav prema reprezentaciji i Hrvatskoj na najbolji način promovirati hrvatski nogomet i našu reprezentaciju - istaknuo je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.