Komentari 9

Klinci se iskazali: Cibona je u zadnjih 15 minuta slomila Jolly

5

Sredinom treće četvrtine bilo je 54-54, ali do kraja je Cibona zabila 39, a primila samo 11 koševa te uvjerljivo svladala Jolly 93-65. To joj je četvrta pobjeda u pet kola

Košarkaši Jollyja treću su četvrtinu u Draženovu domu započeli serijom 13-4 i izjednačili na 45-45. Cibona se nakratko odvojila, ali su se Šibenčani opet vratili i sredinom tog perioda na semaforu je svijetlilo 54-54. Međutim, tu je bio kraj nada gostiju. ''Vukovi'' su četvrtinu završili serijom 10-1, a u posljednjoj su pomeli Jolly i na kraju uvjerljivo slavili 93-65.

- Imali smo šansu, mogli smo pružiti više, ali pala nam je koncentracija - konstatirao je trener Šibenčana Ivica Burić.

Slaven Rimac u završnici je mogao igrati s petorkom klinaca - Junakovićem, Mavrom, Demom, Gabrićem i Arapovićem, no potonji je brzo zaradio peti faul.

Dario Šarić ovaj put se zaustavio na 22 koša i 10 skokova, Kus i Siriščević zabili su po 14, Arapović 13, a Jagodić Kuridža 12 i 10 skokova. Kod Jollyja je najviše ubacio Domagoj Bubalo (15).

- Nisam zadovoljan samo s tih pet, šest minuta treće četvrtine. Mladi su pokazali da u ovakvim utakmicama mogu iznijeti rezultat - rekao je Rimac.

Jerel Blassingame uzeo je ''slobodnu večer'', postigao je samo dva poena i podijelio pet asistencija.

- Da, bila je to jedna od 'onih' utakmica - nasmijao se trener Cibone, pa dodao:

- Protiv momčadi iz A1 lige, pogotovo kod kuće, nije nam toliko potreban, to može iznijeti i Junaković, ali u gostima će nam morati olakšati stvari.

Cibona u petak gostuje u Rijeci kod Kvarnera, u ponedjeljak dočekuje Zadar, a zatim putuje u Beograd na Final Four ABA lige.

Cedevita uvjerljiva, Zadar ostao neporažen

Zadar jedini nakon pet kola Lige za prvaka ima maksimalan učinak. Večeras je slavio u Rijeci kod Kvarnera 91-79 na krilima Marka Lyonsa, koji je zabio 25 koševa. Cedevita je lakše od očekivanog prošla kroz Sinj pobijedivši Alkar 87-72, za što je najzaslužniji Ante Delaš (16 koševa).

Zagreb je u gostima kod GKK Šibenika slavio 86-80, a najviše se istaknuo Ivan Novačić s 25 poena.

• Poredak nakon 5. kola: 1. Zadar 5-0, 2. Cibona 4-1, 3. Cedevita 4-1, 4. Zagreb 2-3, 5. Alkar 2-3, 6. Jolly 2-3, 7. Kvarner 1-4, 8. Šibenik 0-5