Komentari 20

'Klinka' Ajla Tomljanović ostvarila prvo WTA slavlje

1

Protiv tri godine starije Kucove, 109. tenisačice na rang ljestvici, ostvarila je premijernu pobjedu u karijeri na jednom WTA turniru, bilo je 6-4 6-4

Hrvatska 16-godišnja tenisačica Ajla Tomljanović ostvarila je lijepi uspjeh pobjedom u 1. kola WTA turnira u Memphisu protiv Slovakinje Kristine Kucove 6-4, 6-4 nakon jednog sata i 28 minuta igre. Ajla Tomljanović, kćerka bivšeg proslavljenog hrvatskog rukometaša Ratka, na WTA ljestvici trenutno zauzima 248. mjesto, a za nastup u glavnom ždrijebu u Memphisu dobila je pozivnicu organizatora. Protiv tri godine starije Kucove, 109. tenisačice na rang ljestvici, ostvarila je premijernu pobjedu u karijeri na jednom WTA turniru. Mlada Hrvatica u prvom setu povela je s 5-2, ali je Kucova nadoknadila jedan break zaostatka. Ipak, Tomljanović je uspješno odservirala za set u desetom gemu. Drugi set započeo je sa četiri uzastopna breaka, da bi u petom gemu Kucova zadržala početni udarac. Tomljanović je dva gema kasnije napravila još jedan break što joj je, pokazalo se, bilo dovoljno i za pobjedu.
Na turniru nastupa još jedna hrvatska tenisačica, Varaždinka Karolina Šprem, koja će na startu igrati protiv 4. nositeljice, Čehinje Lucie Hradecke. Pobjednica tog dvoboja bit će suparnica Ajli Tomljanović u 2. kolu, što znači da se možemo nadati hrvatskom okršaju.