Komentari 6

Konačno imaju 'kutiju': Gospić iz trećeg pokušaja do pobjede

4

Malonogometaši Gospića pobjednici su ovogodišnjeg izdanja "Kutije šibica". Slavili su rezultatom 2-0 u finalu turnira protiv momčadi PNT IPA sastavljene od policajaca

Momčad GPV Elkro Gospić iz trećeg je pokušaja konačno slavila u finalu "Kutije šibica". Golovima Tihomira Novaka i Josipa Sutona pobijedili su malonogometaši Gospića PNT IPA Zagreb 2-0. Bilo je ovo prvo finale nakon šest godina koje nije odlučeno nakon penala.

- Finale "kutije" se ne igra, nego ga se osvaja. Ovo mi je četvrta, igrao sam možda u najjačem sastavu ikada, no svejedno najteže mi je bilo za osvojiti - rekao je Korab Morina, hrvatski reprezentativac kojemu je ovo bilo prvi put da igra za Gospić na "Kutiji šibica".

PNT IPA, čvrsta malonogometna momčad dobro je namučila Gospićki "dream team", a budući da je većina gledatelja na listiću imala upisanu pobjedu Gospića, nakon vodećeg gola u 37. minuti dvoranom se prolomio gromoglasan pljesak.

- Ha, ha, žao mi je su se kladioničari "tresli". Ali takav je mali nogomet. Osvojio sam puno toga u karijeri, ali prva "kutija" je ipak najdraža - rekao je najbolji igrač turnira Tihomir Novak.

Najbolji golman bio je Goran Škorić iz MNK Cvjetnog koji je na cijelom turniru primio samo dva gola.

MNK Cvjetno uz impresivnu gol razliku do trećeg mjesta

MNK Cvjetno poliklinka Milojević nakon jučerašnjeg uzbudljivog ispadanja u polufinalu pobijedila je u utakmici za treće mjesto MNK Ploče 3-0. Golove za Cvjetno zabili su Guštin (2) i Vedran Škorić.

- Presretni smo. Ovo je najveći uspjeh kluba otkad postoji. Osvojili smo treće mjesto impresivnom gol-razlikom 26-2 - rekao je trener Cvjetnog Juraj Fabijanić i dodao:

- Na turniru smo primili dva gola. Jedan iz penala, a drugi je vjerojatno bio najljepši gol ovogodišnjeg turnira.