Komentari 27

Korejci nam pokazali put: Česi su izgubili u generalci za Euro

1

Nogometna reprezentacija Južne Koreje pobijedila je Češku u Pragu 2-1 u posljednjoj provjeri prije početka Europskog prvenstva u Francuskoj. Strijelci su bili Yoon i Hyun-Jun

Ako je pobjeda protiv Rusije dala razlog zadovoljstvo izborniku češke nogometne reprezentacije Pavelu Vrbi, posljednja utakmica uoči početka Europskog prvenstva zasigurno nije.

Južna Koreja svladala je Češku 2-1 u Pragu u utakmici koja je otkrila puno slabosti sastava protiv kojega će Hrvatska igrati utakmicu drugog kola skupine D Eura 17. lipnja u Saint-Étienneu.

Korejci su u vodstvo stigli u 26. minuti briljantno izvedenim slobodnjakom Bita Garama Yoon, koji je iznenadio Petra Čecha naciljavši pod prečku.

Prije kraja prvog poluvremena Južna Koreja zabila je još jedan gol. U 40. minuti strijelac Yoon proigrao je Suka Hyun-Juna na lijevoj strani koji pogađa preko Čecha.

Česi, koji su igrali s najjačim snagama, odlično su otvorili nastavak. Nakon samo 45 sekundi Marek Suchy pucao je s 30 metara, a lopta je pogodila korejskog braniča Taea Kwija Kwaka i završila u maloj mrežici. No ambicije o preokretu domaćina pretrpjele su težak udarac nakon što je Theodor Gebre Selassie zbog prigovora dobio drugi žuti karton u 60. minuti.

Do kraja utakmice promjena rezultata više nije bilo pa je Koreja, nakon visokog poraza od Španjolske (6-1) slavljenički zaključila europsku turneju, a Češka ima o čemu razmišljati uoči otvaranja Eura 13. lipnja protiv Španjolske.

• Češka (4-2-3-1): Čech - Kadeřábek (od 46' Limberský), Sivok, Kadlec (od 46' Suchy), Gebre Selassie - Pavelka (od 46' Plašil), Darida - Šural (od 46' Skalák), Rosický, Krejčí (od 71' Pudil) - Necid (od 79' Škoda)