Komentari 348

Grčka nastavila što je Senegal započeo: Novi poraz Hrvatske

6

Prije samo tri dana, cijela je košarkaška publika očekivala Hrvatsku daleko, pričalo se o polufinalu i medalji. Sad se priča o onom minimumu, prolasku u osminu finala

Hrvatska je nakon dvije pobjede zaredom na početku Svjetskog prvenstva sad došla do dva poraza u nizu. Poslije Senegala, izabranike Jasmina Repeše nadigrali su i Grci i pobijedili sa 76-65, u utakmici u kojoj su održali pravu lekciju, podijelili 23 asistencije i uz loših 5/23 za tricu svejedno izgledali nepobjedivo u ovoj utakmici.

Osim u prva dva napada, kad je Ante Tomić zabio četiri vezana poena, naši su u prvom poluvremenu izgledali potpuno bezidejno. Kod Grka se jasno vidjelo da žele napadati Simona i Bogdanovića preko Papanikolaoua (14 poena) te Žorića preko Bourousisa (13 poena i 10 skokova), dok su naši napadi trajali sve do posljednje sekunde, uglavnom tako da igrač s loptom pokušava nešto improvizirati, a ostala četvorica ga gledaju. Zato se i dogodilo na nakon 20 minuta igre Hrvatska na semaforu ima upisana samo 23 poena (36-23).

Buđenje u 25. minuti

Grci su do sredine treće četvrtine pobjegli i na 44-25, a nešto brža igra na polovici Grka donijela nam je pet realiziranih napada u nizu i prilazak na 10 koševa zaostatka preko Bogdanovića, Tomića i Ukića

Za početak posljednje četvrtine Jasmin Repeša zaigrao je bez pravog centra, sa Šarićem i Markotom pod košem, što je u napadu donijelo niz dobrih akcija koje su realizirali BogdanovićUkić, Rudež i Šarić. Njihovim tricama Hrvatska je došla na 64-56 pet minuta prije kraja, ali bilo je to sve od naše reprezentacije.

Markota je nakon grčkog koša u sljedećem napadu mogao smanjiti na sedam razlike, no promašio je otvorenu tricu, a Papanikolaou u kontri vratio na +12 i mirnu završnicu za Grčku...

Moramo pobijediti Portoriko

Bojan Bogdanović pokušavao je smanjiti zaostatak do kraja utakmice, došao do 20 koševa na utakmici, ali nije pomoglo. Uz Papanikolaoua i Bourousisa, dvoznamenkast je za Grčku bio i Kostas Kaimakoglou s 14 poena. Fantastični Nikos Zisis podijelio je deset asistencija za 28 minuta igre.

Jedna je stvar sigurna uoči posljednjeg dana grupne faze. Ako Hrvatska izgubi od Portorika, može odmah na sljedeći let prema Zagrebu. Utakmica se igra u četvrtak u 18 sati.