Kostelić 24. u Wengenu, Defago najbolji u spustu

1

Ivica je imao više od tri sekunde zaostatka za pobjednikom spusta u Wengenu, no osvojio je poneki bod u disciplini koja mu nije omiljena

Peti spust sezone FIS Svjetskog kupa skijaša vožen u švicarskom Wengenu na Lauberhorn stazi pripao je domaćem predstavniku Didieru Defagu. Švicarac je vrhunski odradio vožnju na prestižnoj spust stazi prošavši sa startnim brojem 15 stazu dugu 4480 metara za dvije minute, 31 sekundu i 98 stotinki, odnosno 20 stotinki sekunde brže od Amerikanca Bodea Millera i 39 stotinki od Millerovog sunarodnjaka Marca Sullivana.
Bila je ovo druga pobjeda u karijeri za 31-godišnjeg švicarskog skijaša, a njom je prekinuo Millerov niz slavlja u spustu u Wengenu. Naime, da je Amerikanac i u subotu prvi prošao ciljnom ravninom bilo ostvario bi hat-trick na Lauberhornu, budući da je najbrži bio 2008. i 2007. godine.
Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je novih sedam bodova prolaskom kroz ciljnu ravninu kao 24. Kostelićev je zaostatak za pobjednikom utrke iznosio tri sekunde i 29 stotinki. Natko Zrnčić-Dim je startajući kao pedeseti s zaostatkom od 5.29 sekundi zauzeo 41. mjesto, dok je sa startnim brojem 66 Tin Široki osvojio 58. mjesto nakon 11.46 sekundi zaostatka.
Vodeći spustaš svijeta Austrijanac Michael Walchhofer utrku je okončao na podjeli 26. mjesta. Natjecanje Svjetskog kupa nastavlja se u Wengenu nedjeljnjim slalomom za skijaše.