Komentari 95

Kovačić ‘visi’ za Kamerun: Od prve minute igrat će Sammir?

3

U početnih 11 u Manausu će sigurno biti Mandžukić i Pranjić, koji će zamijeniti Jelavića i Vrsaljka, a za Kovačićevo mjesto više šansi ima Sammir nego Brozović

Mateo Kovačić i Šime Vrsaljko ispali su iz početnog sastava za susret protiv Kameruna. To je najvažnije što se moglo doznati na posljednjem treningu, iako ga je izbornik Niko Kovač pokušao zatvoriti.

Luka Modrić nije trenirao, pa je Kovač napravio sastav kojem se Luka treba pridružiti u Manausu. Šime Vrsaljko ispao je s pozicije lijevog beka i na njegovo mjesto ući će Danijel Pranjić. Na poziciji dva zadnja vezna igrali su Rakitić i Brozović, a kao polušpica Sammir!

- Bravo, Sammire! Ajmo, brže lopta - dijelio je upute Kovač uoči utakmice koju smatra finalom Svjetskog prvenstva.

U odnosu na utakmicu protiv Brazila, u sastav će očekivano ući Mandžukić umjesto Jelavića, Pranjić na mjesto Vrsaljka, a o trećoj poziciji Niko se još dvoumi - staviti Brozovića ili Sammira. No da je Kovač htio Rakitića “gurnuti” kao polušpicu, uvježbavao bi to na treningu.

Ovako, gotovo sigurno je da će protiv Kameruna od prve minute umjesto Kovačića krenuti Sammir!

- Činjenica je da Kovačić nije u fazi napada napravio ono što smo očekivali, no u defenzivi je bio dobar - rekao je Kovač.

No upravo zbog malog doprinosa u napadu izbornik je odlučio tu poziciju prepustiti Sammiru, koji bi trebao biti njegov adut u utakmici koja će pokazati kolike su hrvatske šanse za prolazak. Ne pobijede li, a Kovač je toga svjestan, mogu pakirati stvari za kući...

Upravo zbog toga je u utakmici koja će se igrati u “nemogućim”, brazilskim, uvjetima prednost dao Brazilcu.