Komentari 6

Oba su neregularna? Gorica se žali na suđenje, je li u pravu?

1

Čini se da su oba gola koja je Gorica primila u domaćem porazu od Varaždina u 7. kolu neregularna. I dok je prvi gol možda bio na rubu, kod drugog je stvar prilično jasna

Gorica je do utakmice 7. kola Druge HNL protiv Varaždina imala šest pobjeda zaredom. Od pete minute i gola Španje smiješila se i sedma, ali gosti su preko Mesarća (21') i Glavice (72') okrenuli i slavili.

No sporna su oba gola koja su zabili gosti.

Sudio je Domagoj Kurtović iz Osijeka.

POGLEDAJTE VIDEO

Katastrofalno suđenje

Kod izjednačujućeg gola Varaždina gostujući igrač stajao je iza obrane Gorice i ne samo da je ometao golmana, već se od njega lopta odbila u gol. Kod 1-1

Žutiću žuti pa crveni

Sporan je i drugi žuti karton u 67. minuti utakmice. Žutić je pao u šesnaestercu Varaždina, a umjesto penala Žutić je dobio - žuti. I to drugi pa je morao iz igre.

Možda i najveća pogreška bila je kod pobjedničkog gola Varaždina. Zaleđe je bilo barem metar, to je svima bilo jasno, pomoćnik je pustio igru jer je igrač Varaždina koji je bio u zaleđu glumio da je neutralan i da ne utječe u igru.

No šlampavo je zakačio loptu i time aktivirao zaleđe. Pomoćnikova zastavica ostala je dolje, loptu prima drugi igrač Varaždina koji daje desno i gosti zabijaju za 2-1.

Nakon sedam odigranih kola u Drugoj HNL Dinamo II je na vrhu sa 16 bodova, jednim bodom više od Hajduka II. Gorica je na trećem mjestu također s 15 bodova, Dugopolje ima 13 bodova, a Novigrad i Varaždin po 11.