Komentari 46

Kraj: Dinamo u Maksimiru lako pobijedio Hajduk 3-0

13

Dinamo je na Maksimiru domaćin Hajduku u prvoj utakmici Kupa. Utakmica je počela u 20.15, a live tekstualni prijenos možete pratiti na 24sata.hr

GOOOL!!! - Igor Bišćan odlično je povukao loptu iz svog kaznenog prostora, dodao Badelju na centru koji lijepo dodaje Mandžukiću. Mandđo odlično prima loptu i prekrasno plasira preko istrčalog Subašića.
22' - Nakon gola ozbiljnijih prilika nije bilo, a za 'frku' u šesnaestercu 'bijelih' pobrinuo se Sivonjić. Hajdukova obrana ipak nekako uspijeva ispucati loptu.
27' - Gabrić je prodao 'sombrero' Hrgoviću i u for gurnuo Kalinića. Napadač Hajduka malo se prekombinirao i ostao bez lopte u šesnaestercu.
28' - Penal za Dinamo!!! Pandža u kaznenom prostoru povlači Vrdoljaka i sudac sudi penal uz žuti karton Hajdukovu stoperu.
29' - GOOOL!!! Sammir zabija za 2-0 iz penala.
30' - Odmah nakon gola iz igre izlazi Pandža, a ulazi Jurica Buljat.
34' - Crveni karton!!! Jurica Buljat samo četiri minute nakon što je ušao zarađuje crveni karton zbog udaranja Mandžukića rukom u lice. Potpuno opravdani crveni karton.
43' - Škarice Mandžukića izmamile su pljesak Maksimira, no lopta odlazi pokraj gola.
46' - Crveni karton!!! Linić je startao sleđa na Marija Mandžukića na centru igrališta. Bruno Marić pokazao je drugi crveni karton na utakmici.
Kraj uzbudljivog i doista sadržajnog poluvremena. Dva crvena kartona Hajduka i dva gola Dinama.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme bez promjena u momčadima.
49' - Dvije odlične prilike za Dinamo u samo dvadesetak sekundi. Tomečak i Lovren odlično kombiniraju uz rub šesnaesterca, Lovren šalje loptu u peterac gdje Sivonjić uspjeva prevariti Subašića, no bijele spašava stativa. Odmah poslije opet Sivonjić, no Subašić kupi loptu.
54' - Badelj je predriblao pola veznog reda Hajduka (Skoko, Gabrić) i dodao do Mandžukića koji u izglednoj prilici radi prekršaj na stoperu Hajduka.
57' - GOOOL!!! Tomečak je ubacio, a Mandžukić između dva stopera glavom sprema iza Subašića.
65' - Dinamo u 20 minuta nastavka napada uglavnom preko bokova, dok se Hajduk s obzirom na manjak igrača opredijelio za kontre.
73' - Stativa Hajduka. Ibričić puca iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, Butina skreće loptu u stativu.
75' - Nova prilika Hajdukda. Kalinić je ostao sam pred Butinom koji odlično brani stopostotnu šansu Kalinića.
80' - Dinamo i dalje rukometnim zabadanjem pokušava doći do novog gola. Lopta kruži oko šesnaesterca, a onda s krila ubacuje netko od bekova 'modrih'.
83' - Gabrić prijeti Butini, no njegov udarac s desne strane iskosa odlazi uz lijevu stativu gola Tomislava Butine.
85' - Slobodnjak Dinama, no Sammir s 20 metara puca u živi zid.
90' - Kraj! Dinamo je pobijedio 3-0 u prvoj finalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa.