Komentari 132

Prvi poraz Zidanea i kraj sna o naslovu: Atléticu gradski derbi

2

SLAVLJE "COLCHONEROSA" NA BERNABÉUU Zinedine Zidane pretrpio je prvi poraz kao trener Real Madrida, i to u vrlo lošem trenutku - gradskom derbiju protiv Atlética (1-0)

Prvi put otkako je Zinedine Zidane preuzeo Real Madrid, "kraljevski" klub nije zabio gol u prvom poluvremenu jedne ligaške utakmice. I ne samo to, ostao je na "nuli" cijelu utakmicu na Bernabéuu, a Atlético mu je zabio jedan i nanio Francuzu prvi poraz u devetoj utakmici na klupi! I ne samo to, postao je prva momčad koja je slavila na Bernabéuu treći put zaredom!

Novi je to težak udarac za Real čiji su se snovi o naslovu prvaka i borbi s Barcelonom pretvorili u bitku za drugo, a možda i treće mjesto. Atlético mu sad bježi četiri, a Villarreal s utakmicom manje na četvrtom mjestu zaostaje pet bodova. Barça je na +9 i utakmicom manje.

Domaćini su prvi udarac u okvir na utakmici uputili tek u 32. minuti, bio je to pokušaj Ronalda iz slobodnjaka. Atlético se razbudio u završnici prvog dijela, a dobru igru prenio je i na početak nastavka. Isplatilo se to u 53. minuti kad je Antoine Griezmann prekinuo najduži post bez gola u Primeri ove sezone (pet utakmica) i zabio za vodstvo Atlética.

Real je mlako prijetio do kraja, nedostajalo je prave igre u napadu pa poraz ne čudi. Zidane će se do kraja sezone, prema svemu sudeći, morati u potpunosti posvetiti Ligu prvaka jer je Primera izgubljen slučaj. Luka Modrić igrao je svih 90 minuta, a Mateo Kovačić odgledao je utakmicu s klupe za pričuve.

Statističke podatke o utakmici, usporedbu Cristiana Ronalda i Antoinea Griezmanna kao i učinak Luke Modrića pogledajte na Goalu.