Komentari 4

Kraljevi promašaja: Čak 41 promašaj Ajaxa za - remi!

1

Ajax je u četvrtom kolu nizozemskog prvenstva na svom travnjaku odigrao 0-0 u utakmici koja je kao izmišljena za katedru 'kako promašiti nemoguće'

Slovenac Aleksander Seliga ušao je u svlačionicu nakon ogleda s Ajaxom, skinuo dres i po cijelom tijelu vidio - modrice. Golman Sparte iz Rotterdama toliko se puta bacao na gostovanju u Amsterdamu, toliko je puta padao i dizao se, nije ni čudno što je izgledao kao da je došao iz rata. No nije bio sam, iscrpljeni i izubijani bili su i svi njegovi suigrači, posebice braniči. Što su oni izvukli u ovoj utakmici, to je nešto nevjerojatno. Ajax ih praktički nije puštao iz šesnaesterca svih 90 minuta, ali oni su izvukli bod. Prema golmanu Seligi išla je čak 41 lopta (?!), dobar dio u okvir njegova gola, ali mreža se nije tresla.
- Ovo je nevjerojatno, ovo je stvarno nevjerojatno... - govorio je trener Ajaxa Martin Jol klimajući glavom nakon utakmice. Igrači Sparte nekoliko su puta spašavali na crti, lopta ih je pogađala u tijelo, glavu, nogu, ali u gol nije htjela. Vjerojatno ne postoji posebna evidencija u svjetskom rekordu u promašivanju, ali Ajax bi na svakoj takvoj listi bio u samom vrhu. Ako ne i - pobjednik.
Martin Jol je tradicionalnih Ajaxovih 4-3-3 u ovoj utakmici promijenio u 4-4-2 i nitko mu ne može reći da je pogriješio. Rommedahl i Suarez su bili naprijed, iz drugog plana dolazili De Jong, De Zeeuw, Emanuelson, Aissati... Ma svi! Ali uzalud njima 41 udarac u usporedbi s jednim jedinim Spartinim kad je završilo 0-0... Ajax nakon četiri kola sada ima dvije pobjede i dva remija.