Komentari 10

Kraljevi razbili Zaragozu, Sevilla izgubila kod kuće

1

Real Madrid poigrao se sa Zaragozom u 15. kolu Primere pobijedivši ih na svom stadionu 6-0. Sevilla je, pak, izgubila kod kuće od Getafea 2-1

U posljednjoj utakmici dana Real je na svom Santiao Bernabeu lako razbio momčad Zaragoze. Iako je rezultat doista ponižavajući za Zaragozu, suigrači Marka Babić, koji nije bio u kadru momčadi, mogu biti čak i sretni što nisu primili cijeli tucet golova. Već u prvom poluvremenu Real je vodio 4-0 uz po dva gola Van der Vaarta i Higuaina. U drugom dijelu posao su završila skupa pojačanja Reala Benzema i Cristiano Ronaldo.
U prvoj utakmici 15. kola Getafe se osladio s tri boda na Ramon Sanchez Pizjuan stadionu pobjedom 2-1. Getafe, inače, ili gubi ili pobjeđuje u gostima. Dosad su izgubili pet utakmica, ovo im je bila treća pobjeda, najcijenjenija dosad. Roberto Soldado je opet bio heroj u redovima Getafea. Postigao je dva pogotka (u 12. i 33. minuti), a time je došao do brojke od 10 pogodaka u Primeri. Time je treći strijelac prvenstva. Malu nadu je Sevilli dao Negredo koji je u 51. minuti smanjio na 2-1, ali unatoč silnim nastojanjima domaćina do kraja je ostalo tih 2-1.