Komentari 6

Kroiserslautern opet proradio: Lakić i Rivić 'srušili' Sttutgart

1

U borbi za prvoligaški opstanak nogometaši Kaiserslauterna došli su do važne pobjede kod Stuttgarta 4-2. Srđan Lakić i Stiven Rivić donijeli su veliki preokret

Nogometaši Kaiserslauterna svladali su na gostovanju Stuttgart 4-2 uz dva gola Srđana Lakića i jedan Stivena Rivića. Utakmica je igrana u sklopu 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva...

U iznimno važnom dvoboju za oba kluba, budući da su i Stuttgart i Kaiserslautern u grčevitoj borbi za ostanak u Bundesligi, više je pokazao gost ubilježivši devetu ovosezonsku pobjedu.

Izniman doprinos njoj dali su hrvatski nogometaši.

U zanimljivoj utakmici punoj šansi i rezultatskih preokreta, Lakić je prvim golom od zimske pauze doveo Kaiserslautern u uvodno vodstvo u 17. minuti. Preko Kuzmanovića (penal) i Pogrebnjaka domaćin je okrenuo uvodni negativni rezultat da bi potom krasnim prebacivanjem istrčalog vratara Ulreicha, i to iz prve u padu, rezultat izjednačio Hoffer u 68. minuti.

Lakić je domaćeg vratara u prvome poluvremenu matirao glavom, a na jednak način zabio je u 79. minuti svoj trinaesti pogodak sezone iskoristivši ubacivanje iz kuta. Konačnih 4-2 postavio je Rivić pogodivši u 84. minuti prizemnim udarcem pored domaćeg golmana. Bivšem Istrinom nogometašu bio je to drugi bundesligaški gol u ovoj sezoni.

Dodajmo da je Ivo Iličević propustio susret zbog ozljede trbušnog mišića koju vuče s priprema hrvatske nogometne reprezentacije za ogled protiv Gruzije igran u sklopu kvalifikacija za Euro 2012.

Kaiserslautern je pobjedom došao do 12. mjesta ljestvice.

Stuttgart - Kaiserslautern 2-4 (Kuzmanović 26-11m, Pogrebnjak 39 / Lakić 17, 79, Hoffer 68, Rivić 84)