Komentari 7

Kun Aguero i Diego Forlan potopili strašnu Barcelonu!

1

Iako je Barcelona vodila 2-0 i 3-2 na gostovanju kod Atletica u Madridu, domaći su nogometaši na kraju slavili 4-3 u derbiju 25. kola Primere...

Sjajnu utakmicu odigrali su Atletico i Barcelona na Calderonu, dvoboj pun žestine, uzbuđenja, sjajnih akcija i pogodaka, te rezultatskih preokreta. Barcelona je već nakon pola sata igre vodila s 2-0. Gosti su poveli u 19. minuti krasnim udarcem Henryja s više od 20 metara. U 30. minuti je Lionel Messi nakon odličnog prodora poentirao za 0-2. Tada je krenuo i domaćin. Diego Forlan je sjajnim udarcem iz daljine smanjio na 1-2 u 35. minuti. U nastavku je opet prvi bljesnuo domaćin. U 55. minuti je Sergio Agüero pobjegao gostujućoj obrani i poravnao na 2-2. No, gosti su opet stigli do vodstva u 73. minuti, kada je Gudjohnsen izbjegao ofsajd zamku i u pravom trenutku proigrao Henryja, koji iz blizine zabija svoj drugi pogodak na utakmici za vodstvo gostiju 3-2. U 77. minuti je sudac Vázquez šokirao gostujuće nogometaše, dosudivši jedanaesterac za Atletico nakon velike zadrške, vjerojatno tek nakon intervencije svog pomoćnika. Sinama-Pongolle i Henry bili su u zračnom duelu, ali niti jedan od njih nije zahvatio loptu. No, sudac je situaciju procijenio kao prekršaj Henryja. Dojam je da je penal bio dosuđen prestrogo. Dugo su protestirali igrači Barcelone, ali uzalud. Diego Forlan je bio siguran s bijele točke, te postigao svoj 17. pogodak u Primeri ove sezone. No, niti tu nije uzbuđenjima bio kraj. U 89. minuti je Agüero izmjenio s Manicheom dupli pas. Puyol je bio nespretan u intervenciji, nije pokupio tu loptu koja se opet odbila do Agüera, koji je prizemnim udarcem u kut presudio Barceloni i donio pobjedu svojoj momčadi. Argentinac se osladio svojim 12. golom ove sezone. Atletico je tako uzvatio Barceloni za poraz u prvom dijelu prvenstva, kada su Katalonci deklasirali Madriđane sa 6-1. Bio je to drugi uzastopni poraz vodeće Barcelone u prvenstvu, pa je Real i dalje ostao na samo 4 boda zaostatka. Valladolid je na Mestalli iznenađujuće pobijedio domaću Valenciju s 2-1. Gosti su poveli 2-0 golom Gonzaleza u 6. i autogolom Albiola u 31. minuti, dok je pogodak za domaćina postigao Marchena u 74. minuti. Valencia nije uspjela izjednačiti, iako su gosti od 82. minute igrali bez isključenog Lopeza.

ALMERIA – GETAFE 2-1 (Negredo 18, 65 / Mendez 8)
MALAGA – RECREATIVO 0-2 (Camunas 55, Adrian 65)
NUMANCIA – DEPORTIVO 0-1 (Rodriguez 75)
RACING – OSASUNA 1-1 (Serrano 13 / Pandiani 45)
SPORTING – MALLORCA 0-1 (Arango 49)
ATLETICO – BARCELONA 4-3 (Forlan 32, 80 - 11 m, Agüero 55, 89 / Henry 19, 73, Messi 30)
VALENCIA – VALLADOLID 1-2 (Marchena 74 / Gonzalez 6, Albiol 31 - ag)